4,33/5 (balsų: 6)

Velingtonas: maorių atrastas, verslo išpuoselėtas svajonių miestas

Velingtonas, Naujoji Zelandija

Naujosios Zelandijos sostinė – puikus šalies augimo pavyzdys. Savita istorija, jaukumu, didmiesčiams nebūdinga ramybe pasižymintis miestas lengvai randa kertelę tiek gyventojų, tiek lankytojų širdyse. Skrydžiai į Velingtoną yra nuostabių atostogų pažadas kiekvienam, besidominčiam istorija, kultūra, pramogomis ir gamta.

Nuo tuščio slėnio iki šalies širdies

Šiandien apie 412,500 gyventojų turintis uostamiestis iki vieno geriausių miestų gyventi pasaulyje vardo nuėjo ilgą kelią. Anksčiausiai Velingtono regioną atradę maoriai maždaug 950 m. pr. Kr. jį pavadino Maujo žuvies galva. Dabartinį vardą miestas gavo tik po 1840 m., kai regione įsikūrė vienos Anglijos kompanijos atstovai. Jie padaliniui pavadinimą skyrė kompanijos globėjo, Velingtono kunigaikščio, garbei.

Kol regioną atrado minėti verslininkai, čia spėjo pabuvoti ir prancūzai hugenotai. Vagonų gamintojo slėnyje, kaip tuomet vadinta ši teritorija, jie apsigyveno XVII a. Slėnis pasirodė esąs derlingas, todėl juo domėjosi vis daugiau prašalaičių. 1863 m. čia nusidriekė pirmosios Anglijos geležinkelio atšakos link šiaurės dalis. Tai – įvykis, kuris dabartiniam miestui turėjo lemiamos įtakos.

Regione pastačius stotį, čia prasidėjo produkcijos mainai. Nuo to laiko Velingtone kūrėsi vis daugiau verslo atstovų, paversdami miestą traukos centru. Šiandieniniai pigūs skrydžiai į Velingtoną – tai kelionė į šalies sostinę, užburiančią aukštu ekonomikos, kultūros, saugumo ir infrastruktūros lygiu.

Ką būtina pamatyti Velingtone?

Nuvykus į Velingtoną verta skirti laiko pažinčiai su pačiu miestu. Jo panoramą išvysite užkilę į Viktorijos kalną. Nusileidę nuo jo, galite keliauti tiek po meno galerijas, tiek po apylinkių gamtos objektus. Žemiau – kelios populiarios ir mažiau turistų lankomos vietos, pramogos.

Karterio observatorija

Romantikai ir mokslo mėgėjai seniausioje šalies observatorijoje patirs itin daug įspūdžių. Dėl mažos šviesos taršos Velingtono apylinkės puikiai tinka grožėtis nakties dangumi. Netoliese besidriekiantys botaniniai sodai – taip pat puiki vieta estetiniams atradimams.

Te Papa Tongawera

Pigūs skrydžiai į Velingtoną – proga sužinoti daugiau ne tik apie miestą, bet ir visą šalį. Įspūdingą Naujosios Zelandijos muziejaus ekspoziciją sudaro šalies istorijos ir meno objektai.

Senoji Šv. Patriko katedra

Šis baltutėlis religinis statinys, spėjama, iškilo dar 1866 m. Nepraleiskite galimybės užeiti į vidų – puošnus medinis interjeras išties užgniaužia kvapą.

Miesto galerija

Šiuolaikinio meno galerija žavi galvą pasukti priverčiančiais kūriniais. 2018 m. kovą ji atvers duris atsinaujinusi. Jei keliausite iki to laiko, galite užsukti į smagią kavinę Nicau Cafe ir inteligentiškų suvenyrų parduotuvėlę.

Funikulierių muziejus

Tai – puikus pasirinkimas besidomintiems transportu. Muziejuje pristatomos senos medinės funikulierių kabinos ir galimybė užsivilkti madingus XX a. pradžios drabužius padės pasidaryti įdomių, originalių kelionės nuotraukų. Beje, čia galite apsilankyti nemokamai.

Kelionė Ramiojo vandenyno pakrante

98 km. besidriekiantis traukinio maršrutas – proga pamatyti nuostabias Velingtono apylinkes. Jei jus sudomino pigūs skrydžiai į Velingtoną antroje metų pusėje, kai geležinkelio linija bus atnaujinta, ši pramoga pretenduos tapti atostogų akcentu. Pakeliui turėsite progą stebėti banginius, grožėtis Kanterburio lygumomis, kalnais.

Žiedų valdovo gerbėjų turas

Jei norite apkeliauti Viduržemę, specializuotas turas tam tiks geriausiai. Patyrę gidai atskleis Žiedų valdovo dalių filmavimo paslaptis, papasakos apie svarbiausius ir įdomiausius lankytinus objektus, patars, kur įsigyti specifinių suvenyrų.

Nairno gatvės kotedžas

Tai – seniausias, 1858 m. iškilęs Velingtono pastatas. Dailus karalienės Viktorijos laikų stiliaus vasarnamis, pasipuošęs žavingu sodu, patiks ir istorijos mėgėjams, ir romantikams.

Puikūs orai, ypatingai draugiški ir paslaugūs gyventojai, įdomūs kulinariniai atradimai, komfortas tapo neatsiejama Velingtono įvaizdžio dalimi. Keliaudami po žymiąsias miesto vietas tikrai spėsite pasimėgauti visais privalumais. Tad pasirūpinkite pigiais lėktuvo bilietais ir leiskitės į egzotišką, smagų, geriausių prisiminimų dovanojantį nuotykį.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti