paieška balsu

Kalbėkite!

Pvz.: "Vilnius-Londonas, 2 suaugę, 1 vaikas, gruodžio 5-tą, gruodžio 20-tą"
ieškoma... atšaukti
Išskridimo data
 
Grįžimo data
1 keleivis
Suaugę
(virš 12 m.)
Vaikai
(nuo 2 iki 12 m.)
Kūdikiai
(iki 2 m.)
Rasti skrydžius
3,95/5 (balsų: 593)

Bilietai skrydžiams į Turkiją nuo 101,77 €

Turkija
Geriausi pasiūlymai į Turkijos miestus
Pigių kainų kalendorius

Naudingi patarimai keliaujantiems į Turkiją (TUR)

Dviejų žemynų – Europos bei Azijos – teritorijose plytinti Turkija – tikras Vidurio Rytų perlas. Šiltas, švelnus klimatas, tobulos Juodosios jūros pakrantės, gardi turkų virtuvė bei vaišingumas – štai, kas Turkiją paverčia populiaria atostogų kryptimi. Pigūs skrydžiai į Turkiją suteikia puikią progą aplankyti šią svetingą puikaus klimato ir įdomios istorijos šalį, kurioje pasilepinsite dieviška gamtos ir kultūros derme.

Pasiruošimas kelionei

Keliaujant į Turkiją nėra privalomųjų skiepų reikalavimų keliautojams. Patariama skiepytis įprastinėmis vakcinomis: nuo hepatito A, B, vidurių šiltinės, stabligės ir pan. Žinoma, kilus infekcijos protrūkiui ar pavojui, būtina pasidomėti tam atvejui būtinais skiepais.

Turkai – ypač vaišingi bei svetingi, tad užsukę į restoraną pietų, visai netikėtai galite būti pavaišinti tradicinės stiprios ir saldžios juodosios arbatos puodeliu. Absoliuti gyventojų dauguma išpažįsta islamą, tačiau yra ir nedidelė krikščionių bendruomenę, kurią sudaro graikai bei armėnai.

Kaip keliauti ir atsiskaityti?

Turkijoje neblogai išvystyta geležinkelių linija, taip pat ir automagistralės. Oro linijos organizuoja tiek vietinius skrydžius, tiek reisus užsienio kryptimis. Pagrindiniai, didžiausi ir labiausiai užimti oro uostai yra Stambule, Ankaroje, Antalijoje, Izmyre ir Adanoje. Populiari transporto priemonė – taksi ir autobusiukai, panorėjusius vežantys net į kalnus. Įprastiniu tarifu 1 kilometras taksi kainuoja maždaug 0,62 Eur, o 1 litras benzino – 1,41 Eur.

Turkijoje atsiskaitoma naujosiomis Turkijos liromis (TRY). Pragyvenimo lygis Turkijoje šiek tiek žemesnis nei Lietuvoje. Pusantro litro vandens parduotuvėje galite įsigyti už 0,64 Eur, 12 kiaušinių – už 1,71 Eur. Kilogramas ryžių paprastai kainuoja 1,56 Eur. Tradiciniai turkiški kebabai kainuoja nuo 4 iki 6 lirų – 1,24–1,85 Eur, priklausomai nuo to, kokia mėsa gardinsite patiekalą.

Papildoma informacija:

 • Turkija priklauso tai pačiai laiko juostai, kaip ir Lietuva – UTC. Tačiau kitaip, nei Lietuva, Turkija nesinaudoja vasaros laiku.
 • Turkijoje valstybine kalba laikoma turkų kalba, tačiau kai kurie vietiniai šiek tiek moka graikiškai. Su jaunesnio amžiaus žmonėmis susikalbėsite ir angliškai.
 • Atstumas nuo Vilniaus iki Turkijos sostinės Ankaros – 2269 kilometrai.
 • Ką rinktis lauktuvėms?

  Bene pats populiariausias suvenyras iš Turkijos – turkiška akis, kuri, kaip tikima, saugo nuo blogio. Taip pat mėgstamas ir rožių vanduo. Ši priemonė tinka ne tik kvėpintis ar drėkinti odą – rožių vandenį galima gerti – sakoma, kad jis teigiamai veikia mintis ir atpalaiduoja raumenis.

  Užsukus į turkišką turgų, galite rasti praktiškesnių lauktuvių – kokybiškų tradicinių kaljanų ir tabako, šilkinių ranko darbo kilimų, puoštų margaspalviais raštais. Mėgstantiems valgomas lauktuves, verta parvežti dieviško skonio turkiškų saldumynų, pavyzdžiui, sluoksniuotos tešlos pyragėlių, perteptų medumi ir riešutais – baklavos. Skani ir turkiška chalva bei džiovintos figos.

  Pigių kainų kalendoriuje į Turkijos miestus pateikiamos pigiausios per 48 val. rastos kainos, kurių galiojimas gali būti pasibaigęs.

  Norėdami sužinoti ar kaina dar galioja bei skrydžio detales, paspauskite ant dominančios kainos.

  Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

  įmonės kodas: 110437597
  PVM mokėtojo kodas: LT104375917
  adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
  el. paštas: [email protected]

  Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

  Šiokiadieniais — 8:00-19:00
  Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

  Naujienų prenumerata

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

  Prenumeruoti