paieška balsu

Kalbėkite!

Pvz.: "Vilnius-Londonas, 2 suaugę, 1 vaikas, gruodžio 5-tą, gruodžio 20-tą"
ieškoma... atšaukti
Išskridimo data
 
Grįžimo data
1 keleivis
Suaugę
(virš 12 m.)
Vaikai
(nuo 2 iki 12 m.)
Kūdikiai
(iki 2 m.)
Gerai
Rasti skrydžius
5,00/5 (balsų: 1)

Pigūs skrydžiai į Ankarą nuo 360,25 €

Atidaryti pigių kainų į Ankarą kalendorių

Orai Ankaroje

dabar
22°C
vėjas: pietrytų, 0,8 m/s
drėgnumas: 64%
spaudimas: 1008 mm
rugpjūčio 9 d.
21°C
rugpjūčio 10 d.
24°C
rugpjūčio 11 d.
29°C

Pažintis su Ankara: autentiška kultūra, sodrūs skoniai ir netikėti ritualai

Ankara ne veltui gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Būtent čia, Centrinės Anatolijos regione, turkams pavyko išsaugoti ryškiausią tradicinę kultūrą, kuria turistams mėgautis padeda puiki infrastruktūra bei kartais net per daug paslaugūs miesto gyventojai.

Kaip keliauti?

Į Turkijos pažibą Ankarą, dažniausiai turistai atvyksta tiesiai iš dangaus – nusileisdami tarptautiniame oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs net 28 km. Atrodo toli? Tai ne bėda: miesto širdis pasiekiama autobusais bei taksi, o toliau kelionę tęsti galima dolmušais – maršrutiniais mikroautobusais, pagal keleivių pageidavimą stojančiais ,,D“ raide pažymėtose stotelėse.

Norite keliauti savarankiškai? Mieste gausu patogių nuomojamų automobilių, už kuriuos teks sumokėti apvalią sumelę ir skirti pinigų visai nepigiam kurui.

Ko paskanauti?

Turkijos virtuvė – nuostabi, todėl prieš keliaudami į ją, sudarykime privalomą meniu. Būtina pasivaišinti gozleme – ant akmeninės skardos keptais blyneliai su bulvių, špinatų ir sūrio įdaru bei ant ugnies keptos aviena. Prie mėsos puikiai tiks turkų gėrimas airano, pagal ypatingą receptą ruošta kava ar niekur neeksportuojamas sausas raudonas vynas. Trūksta deserto? Turkai gamina nuostabaus skonio ledus ir burnoje tirpstančias baklavas – sluoksniuotos tešlos pyragėlius su riešutais bei medumi.

Ką pamatyti?

Nepakanka pažinti Ankaros virtuvės – leiskitės į kelionę po turtingą miesto kultūrą. Svetingi turkai pakvies Jus į Augusto ir Romos šventyklą, kuri laikui bėgant buvo paversta didinga bažnyčia. Ankaros gyventojams tai itin svarbi vieta. Išsamiai susipažinti su miesto ir visos Turkijos istorija galėsite etnografijos muziejuje, kuriame eksponuojami tradiciniai turkų kostiumai, šalies amatininkų dirbiniai.

Galiausiai – žymusis Atatiurko mauzoliejus. Nepriklausomybės kovų lyderio, respublikos įkūrėjo ir pirmojo prezidento atminimo vieta kasdien pagerbiama įspūdingu ritualu: prie kapo ateina didelė taisyklinga žmonių kolona, nešina gėlių vainiku, pagarbiai išklausomas Turkijos himnas ir akimirksniu lankytojai pasišalina. Visa tai turistams labai keista, bet pamatyti tiesiog būtina.

Ką nuveikti?

Jeigu turite laisvą pusdienį, būtinai aplankykite Ankaros pilį – nuo jos atsiveria nepakartojama panorama, o jeigu diena jau baigiasi, ši vieta tiks įspūdingam vakarui virš knibždančio naktinio miesto.

Visi maršrutai, kuriais siūlomi pigūs skrydžiai į Ankarą

Klauskite, komentuokite, dalinkitės

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

8:00-19:00 — Šiokiadieniais
0 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti