4,33/5 (balsų: 6)

10 dalykų, kuriuos verta žinoti apie Pekiną

Pekinas, Kinija
nuo 258,43 €

Pekinas – abejingų nepaliekantis miestas. Didžiausi įspūdžių šaltiniai turistams yra smogas, maistas, gyventojų skaičius. Tačiau pigūs skrydžiai į Pekiną gali nustebinti ir daugiau aspektų. Pristatome 15 dalykų, kuriuos verta žinoti apie šį egzotišką, didelį, kontrastingą Kinijos miestą.

 1. Oro tarša
  Smogas – vienas ryškiausių Pekino bruožų. Tačiau jis ne visuomet yra toks tirštas, kaip sklando legendos. Saulėtą dieną gali atrodyti, kad taršos šaltinis yra ne išmetamosios automobilių dujos ar fabrikų dūmai, o rūkalai. Pastarieji yra problema ne tik Pekine, bet ir daugelyje pasaulio vietų.
  Išvengti smogo galima dėvint specialią apsauginę kaukę. Dairykitės tokios, kurios taršalų šalinimo koeficientas yra N95 ar dar daugiau.
 2. Kalba
  Nors Pekinas – didžiulis miestas, anglų kalbą moka palyginti nedidelė dalis gyventojų. Jei norite išvengti nesklandumų, reikiamus adresus, viešbučio pavadinimą vietiniams pateikite kiniškai. Galite ne tik naudotis žodynu, bet ir susirašyti informaciją kiniškais hieroglifais. Beje, įdomu ir tai, kad skaičiams reikšti Pekine naudojami pirštai – tą žinoti pravers lankantis turguje.
 3. Maistas
  Dauguma patiekalų Pekine – aštrūs, pagardinti įvairiausiais prieskoniais. Tačiau galite rasti ne tik kiniškų, bet ir europietiškų patiekalų. Vanduo restoranuose pateikiamas šiltas – tai įrodymas, kad jis virintas ir saugus gerti. Gerti vandenį iš čiaupo griežtai nerekomenduojama.
 4. Pinigai
  Jei norite, kad pigūs skrydžiai į Pekiną sukeltų kuo mažiau diskomforto, iš anksto pasirūpinkite grynaisiais - juaniais. Palikti restoranuose ar kitur arbatpinigių labai neįprasta. Turguose būtina derėtis.
 5. Higiena
  Keliaujant į Pekiną su savimi vertėtų turėti tualetinio popieriaus, muilo, dezinfekcinės priemonės. Šie dalykai –viešuosiuose miesto tualetuose būna ne visuomet.
 6. Viešasis transportas
  Pekine privatumo reikėtų tikėtis nedaug. Viešasis transportas, ypatingai metro, dažnai būna perpildytas. Juo kasdien keliauja apie 10 milijonų žmonių, tad spūstys čia – normalus reiškinys. Tačiau pati viešojo transporto sistema yra paprasta ir efektyvi, dauguma stotelių žymimos ne tik kinų, bet ir anglų kalba.
  Taksi mieste daug, juo naudotis saugu. Tiesa, vairuoti patiems patartina tik tuomet, jei turite daug kantrybės ir didelės vairavimo patirties.
 7. Elgesys
  Nereikėtų nustebti, jei vietinis gyventojas, norėdamas prasibrauti, bakstels alkūne į šoną. Daugelį šokiruoja ir pekiniečių įprotis spjaudytis viešose vietose, garsiai čepsėti ir siurbti skysčius, makaronus ar kitą maistą valgant. Tai – jų kultūros savitumas, tad tokį elgesį reikėtų toleruoti ir gerbti.
 8. Atstumai
  Skrydžiai į Pekiną – puiki galimybė pažinti šį nuostabų miestą. Nusprendę leistis į pažintinį turą pėsčiomis, turėkite patogius ir patikimus batus. Atstumai Pekine – milžiniški, net jei žemėlapyje jie atrodo nedideli. Taigi, juos reikėtų vertinti kritiškai ir drąsiai naudotis alternatyvomis: viešuoju transportu, taksi.
 9. Saugumas
  Pasiruoškite būti tikrinami daugelyje stočių, šalia įėjimo į pagrindinius turistinius objektus. Krepšiai gali būti skanuojami, tačiau nenustebkite sulaukę prašymo ir parodyti jų turinį.
 10. Lankytinos vietos
  Pagrindinėse lankytinose vietose laukia milžiniškos eilės ir spūstys. Stenkitės prie įėjimo atsidurti kuo anksčiau. Taip pat apsilankykite mažiau žinomose, tačiau įspūdingose vietose – pavyzdžiui, Mingų dinastijos mauzoliejuje, Dongyue šventykloje, Kinijos Arbūzo muziejuje, Senojoje observatorijoje.

Turėdami galvoje šiuos dalykus, galėsite keliauti lengviau ir patogiau. Pekine dažną ištinka kultūrinis šokas, o tinkamas pasiruošimas iš anksto – pirmoji patyrusių keliautojų rekomendacija čia vykstantiems pirmą kartą.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti