Naudingi patarimai keliaujantiems į Kiniją (CHN)
Nepakartojama, autentiška ir sparčiai modernėjanti Kinija – tai įspūdinga šalis, nepaliekanti abejingų. Ši padangių imperija vadinama valstybė nepaliauja stebinti net ir visko mačiusių keliautojų, tad skrydžiai į Kiniją – puikus pasirinkimas tiems, kam pabodo tradicinės kelionių po Europą kryptys. Nepraleiskite progos pažinti vieną seniausių ir paslaptingiausių pasaulio civilizacijų.
Pasiruošimas kelionei
Vykstant į Kiniją, keliautojams patartina pasiskiepyti nuo maliarijos, taip pat hepatitų A bei B. Dėl prastų sanitarinių sąlygų, nesilaikomų mitybos bei higienos reikalavimų, nekokybiškai valomo vandens bei didelės taršos Kinijoje paplitusi vidurių šiltinė, tad nuo šios ligos taip pat būtina pasiskiepyti.
Vykstant į Kiniją, būtina pasirūpinti viza, kurią išduoda Kinijos ambasada Lietuvoje. Prieš kelionę būtinai pasirūpinkite sveikatos draudimu.
Kaip keliauti ir atsiskaityti?
Traukinai – tai patogiausia priemonė keliauti tarp Kinijos provincijų, nes juose puikiai galima grožėtis gamtos vaizdais bei džiaugtis pigesne kelione. Autobusais keliauti pigu, bet tai užtrunka daug laiko, o greičiausiai žvalgytis po šalį galima keliaujant lėktuvais. Labai populiaru pažinti apylinkes išsinuomojus dviračius, tačiau atkreipkite dėmesį į tai, jog kai kurie miestai riboja dviratininkų skaičių, kad susidarytų mažiau transporto spūsčių. Įprastas 1 km taksi tarifas – maždaug 0,31 Eur, o 1 litras kuro kainuoja apie 0,89 Eur. Rinkdamiesi taksi atsižvelkite į tai, kad dažnai vairuotojai nemoka angliškai, tad geriausia norimą kelionės tikslą kinų kalba užrašyti ant lapelio dar prieš kelionę.
Už prekes ir paslaugas Kinijoje atsiskaitoma nacionaline valiuta – juaniais. Vienas euras vertas maždaug 7,39 Kinijos juanių (CNY). Kinijoje pragyvenimo lygis šiek tiek žemesnis nei Lietuvoje. Restorane galėsite pavalgyti maždaug už 3 eurus, už vandens buteliuką sumokėsite maždaug 0,50 Eur. Kilogramas vištienos kainuos apie 3,50 Eur, daržovių kainos svyruoja nuo 0,80 iki 1,50 Eur.
Papildoma informacija:
Kinija priklauso kitai laiko juostai, nei Lietuva – UTC +8. Kitaip nei Lietuvoje. Kinijoje vasaros laikas netaikomas.
Kinijoje valstybine kalba pripažįstama kinų kalba.
Atstumas nuo Vilniaus iki Kinijos sostinės Pekino – 6562 kilometrai.
Ką rinktis lauktuvėms?
Renkantis suvenyrus, verta dėmesį atkreipti į tradicinius lakuotus dirbinius – rankų darbo gaminius, padarytus iš medžio ir padengtus specialiu laku. Taip pat populiarios įvairios mozaikos su augalų ar paukščių motyvais. Verta parsivežti ir tradicinių karpinių – dažniausiai juose vaizduojami drakonai ar paukščiai.
Kinija – tikra šilko gimtinė, todėl į lauktuvių krepšį nepamirškite įdėti šilko gaminių. Taip pat galite artimuosius pradžiuginti įvairiais stiklo gaminiais, rankų darbo kilimais, siuviniai, drožiniai, bambuko dirbiniais, senosios kultūros relikvijų reprodukcijomis.