4,33/5 (balsų: 6)

10 atostogų Tel Avive idėjų

Tel Avivas, Izraelis
nuo 109,91 €

Tel Avivas – tai daugiau nei tarptautinės korporacijų būstinės ar finansų centrai. Dėl šios priežasties miestas dažnai palaikomas Izraelio sostine, tačiau ne čia pasireiškia visa šios vietos egzotika. Tiesa, pigūs skrydžiai į Tel Avivą nėra labai dažnai pasitaikantis dalykas, visgi, pastebėjus pigius bilietus, nepraleiskite progos ir vykite į šį miestą bent trumpam. Pateikiame Jums glaustą informaciją, kodėl apsilankymas šiame mieste gali atnešti įsimintinų ir nepakartojamų įspūdžių.

Tel Avivo egzotiškasis grožis

Tel Avivas tiesiogiai jungiasi su Jafos miestu. Pastarasis skaičiuoja kelis tūkstančius metų, o Tel Avivui – vos šimtas su trupučiu. Senasis Jafos miesto kvartalas slepia bohema dvelkiančias siauras gatveles, jaukius egzotiškus sodus, meno galerijas, archeologines atodangas, muziejus, senovines šventyklas. O naujoji miesto dalis pulsuoja neblėstančiu ritmu ir nesibaigiančiomis pramogomis. Taip miestas pasidalija į dvi dalis: senąją bei šiuolaikinę. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pigūs skrydžiai į Tel Avivą taip vilioja ne tik etninių senųjų kultūrų ir istorijos gerbėjus, bet vis dažniau ir jaunimą. Niekur kitur neišeis pajusti tokio stipraus egzotikos ir modernumo mišinio.

Maistas čia taip pat vertas dėmesio. Įvairios salotos, humusas, falafeliai. Itin daug dėmesio skiriama maisto produktų derinimui, todėl skoniai tikrai išskirtiniai. Užsukite į jaukius Jafos rajono restoranėlius ar kavines, tam, kad įsitikintumėte.

Tel Avivas gali pasigirti puikia autobusų tinklo infrastruktūra – važiuojama tiksliai pagal tvarkaraštį. Itin patogu norint pasiekti reikšmingus turistinius objektus. Savaitgalį po miestą pasivažinėkite dviračiu. Su jais pasieksite įvairias vietas, įsiliesite į užburiantį miestiečių gyvenimo ritmą.

Iš arčiau pažinti Izraelio vietoves siekia ne tik istorikai ar religija besidomintys keliautojai, bet ir egzotinėse vietose pailsėti norintys turistai. Jei ne vis dažniau pasirodantys pigūs skrydžiai į Tel Avivą, einantys tiesiogiai iš Lietuvos oro uostų, pasiekti egzotiškąjį Izraelį būtų gerokai sudėtingiau.

10 būdų Tel Avive įsimintinai praleisti laiką

  1. Paplūdimiai ir Negyvoji jūra. Plūduriuoti itin druskingoje jūroje ir mėgautis saulėkaita baltu smėliu dengtuose paplūdimiuose dažnai tampa vienu iš atvykėlių tikslų. Visi paplūdimiai išskirtinis, todėl apvaikščioti verta kiekvieną. O ypač vakarais, besileidžiant saulei.
  2. Aplink miestą dviračiais. Ši transporto priemonė padės ne tik nuodugniai ištyrinėti šią vietovę, bet ir pamatyti daug daugiau miesto, nei pamatytumėte keliaudami automobiliu ar viešuoju transportu.
  3. Bauhaus architektūra. „Baltuoju“ rajone vadinama miesto dalis įtraukta į UNESCO saugomų vietų sąrašą. Jei neužsuksite čia – tikrai daug praleisite.
  4. Muziejai. Galybė įvairių, mokamų ir nemokamų muziejų leis pažinti miesto istoriją ir kultūrą, persipinančią su egzotika ir modernumu. Būtina aplankyti Palmah muziejų.
  5. Pažinkite miestą pėsčiomis. Pasivaikščiokite po Tel Avivą ir iš naujo patirkite, ką reiškia neskubėti ypač judriame mieste.
  6. Tel Avivo Jafos promenada. Urbanistinio Tel Avivo ir istorinio Jafa uostamiesčio pasakiški vaizdai atsiveria būtent nuo čia. Tai, ką išvysite, atminty išliks tikrai ilgam.
  7. Senasis Jafos uostas. Pasivaikščioti po šią vietą tiesiog privalu. Menininkų studijos, galerijos, meno parduotuvės, siauros gatvelės, pavadintos pagal Zodiakų ženklus, archeologinės vietos ir dar daug įspūdį paliekančių pramogų.
  8. Atraskite naktinį miesto gyvenimą. Tel Avivas – nemiegantis miestas, tad susipažinti su naktiniu jo gyvenimu privalu kiekvienam atvykusiam.
  9. Karmel ir Levinsky turgūs. Tik Karmel turguje galėsite pažinti tikrąją ir nesuvaidintą Izraelio gyventojų kultūrą, net jei nieko nepirksite. Levinsky turgus garsėja egzotiškų prieskonių gausa, tad aplenkti šios vietos negalima.
  10. Tel Avivo universiteto botanikos sodai. Egzotiniai augalai, gėlės ir dar daugiau slepiasi saugomuose universiteto botanikos sodose ir galerijose. Pažinkite ne tik kultūrą, bet ir augaliją.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti