3,92/5 (balsų: 13)

TOP 5 itališki patiekalai: ką reikia paragauti Romoje?

Roma, Italija
nuo 40,23 €

Svetingoji ir ambicingoji Roma kviečia į svečius! Kai pigūs skrydžiai į Romą iš tiesų yra pigūs ir kainuoja ne ką daugiau negu vietinių itališkų makaronų porcija restorane, būtų gėda neišnaudoti galimybės jų paragauti tikruoju būdu – romantiškoje Romoje, fone grojant lėtai gitaros partijai.

Kulinarinis turizmas Romoje yra viena iš populiariausių turizmo formų. Atvykus į šį miestą gausu įvairių ekskursijų kurių pagrindinis tikslas yra supažindinti turistus su skaniausiu Itališku maistu. Su siekiu palengvinti jūsų paieškas ir informuoti ne vien apie tai kokie dabar yra pigūs skrydžiai į Romą, šiame straipsnyje pateikiame informaciją apie penkis skaniausius itališkus patiekalus, kuriuos yra tiesiog būtina paragauti.

Pica. Turbūt aiškiausias pasiūlymas. Nors pica yra Neapolietiškas patiekalas, jis yra tapatinamas su visa Italija ir taipogi jos didenybe Roma. Šis pasiūlymas yra mūsų top penketuke pats pirmas, kadangi visi keliaujantieji į Italiją be jokios išimties paragauja picos.

Klasikinė pizza marghareta paprasčiausia ir skaniausia išeitis norint paragauti autentiško skonio kurį sukuria keli paprasti ingredientai. Jeigu esate su kompanija draugų – užsisakykite skirtingų picų ir ragaukite drauge. Taip pat yra vienas labai paprastas būdas kaip atskirti gerą piceriją nuo blogos. Su būriu draugų atėję į piceriją užsisakyti vieną klasikinę prieš tai minėtą pizza marghareta. Visi bendrai paragaukite picos ir, jei ši skani, galite drąsiai užsisakyti kitas, įvairesnes picas. Jeigu ne, keliaukite ieškoti kitos picerijos. Jeigu taupote pinigus būkite gudrūs – rinkitės picerijas kuriose galima paragauti picas gabaliukais. Taip išleisite mažiau pinigų ir pažinsite daugiau skonių. Gali pasirodyti, kad eidami nuo vienos picos prie kitos ratu grįžtate prie pirmosios ragautos, tačiau bevalgydami tik ir galvosite kaip norėtumėt, kad šis patiekalas grįžtu su jumis į Lietuvą. Ne veltui Romoje egzistuoja apie 3 tūkstančius picerijų. Tačiau patartina picerijų ieškoti toliau nuo miesto centro ir šurmulio. Auksinė taisyklė – kuo toliau nuo turistų kupinų vietų – tuo skanesnė pica.

Pasta a la carbonara. Ar žinojote, kad carbonara padažui gaminti yra naudojamas kiaušinis? Sugriaukite mitą, kad carbonara padažas gaminamas naudojant grietinėlę ir paragaukite tikrojo, autentiškojo šio patiekalo skonio sukurto šviežio bekono, sūrio ir šviežių prieskonių ir aišku kiekviename tikrame itališkame restorane gaminamų makaronų.

Pasta amatriciana. Tradicinis Romą atstovaujantis valgis. Makaronai pagardinti amatriciana padažu, kuris susideda iš kiaulienos, sūrio, pomidorų ir kitų pagardų. Tobulumas slypi paprastume!

Cacio a pepe. Dar vienas makaroniškai tobulas patiekalas susidedantis tik iš makaronų, sūrio ir juodųjų pipirų. Didžiausia šio patiekalo paslaptis slypi būtent pipiruose – jie atskleidžia ir akcentuoja skonį, kurį įsimylėsite nespėję ištarti „pasta“.

Trippa alla romana. Kiek keistesnis ir mažiau žavesio savo pavadinimu turintis produktas. Išvertus pavadinimą gauname ausiai ir skrandžiui keistą derinį – Romietiški žarnokai. Taip, tai tikrai yra žarnokai pagardinti pomidorų padažu ir žolelėmis. Nebijokite ir paragaukite. Juk ne kasdien apsilankote Romoje ir turite galimybę paragauti keistenybių.

Pasaulyje viskas balansuota, o Italijoje maisto pasirinkimas subalansuotas taip, kad prie kiekvieno patiekalo puikiai tiktų taurė vyno. Pasitelkiant vyno pagalbą atskleiskite kiekviename patiekale slypinti tikrąjį skonį ir mėgaukitės savo kulinarinėmis atostogomis dar labiau. Kai atsiranda pigūs skrydžiai į Romą, ramesne širdimi sau galite leisti brangias vakarienes.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
el. paštas: [email protected]

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

Šiokiadieniais — 8:00-19:00
Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti