4,33/5 (balsų: 6)

Pigūs skrydžių bilietai į Angliją ir kitos taupaus keliavimo gudrybės

Londonas, Didžioji Britanija
nuo 31,49 €

Didžioji Britanija, lietuvių nuo seno vadinama tiesiog Anglija, vilioja ne tik darbo pasiūlymais, bet ir turiningomis atostogomis. Nors daugelis į šią šalį vyksta aplankyti emigravusių artimųjų ar draugų, nemažai žmonių susigundo Angliją aplankyti ir kaip vieną iš pagrindinių Europos turistų traukos centrų. O ir veiklos bei pramogų čia netrūksta bet kuriuo metų laiku.

Tačiau kaip į šią šalį nuvykti patogiausia –  automobiliu, autobusu su kelionių organizatoriumi, o gal lėktuvu? Bilietai į Londoną pastaruoju metu – vieni pigiausių rinkoje, tik, žinoma, mažiausią kainą reikia sumedžioti. Tad kiek galėtų kainuoti bilietai ir kaip sutaupyti vykstant į Didžiąją Britaniją?

Skrydžiai į Angliją

Šiandien iš Lietuvos galima nuskristi net į kelias dešimtis Anglijos miestų. Skrydžiai į Angliją organizuojami tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno, tiek ir iš Palangos oro uostų. Bene populiariausi – skrydžiai maršrutu Vilnius-Londonas, tačiau kone sausakimši lėktuvai kyla ir į kitus Anglijos miestus.

Taip pat jei Anglijoje turite artimųjų ar draugų, pas kuriuos apsistosite kelionės metu, ieškokite skrydžio į artimiausią oro uostą: transporto paslaugos, ypač taksi, Anglijoje išties nepigios. Tiesa, bene pigiausiai išsisuksite keliaudami traukiniais, bet apie tai – truputį vėliau.

Norint rasti pigų skrydį, reikės būti gana lankstiems ir pernelyg neprisirišti prie konkrečios išvykimo ir grįžimo datos.

Kiek kainuoja aviabilietai į Angliją?

Avia.lt sistemoje (2020 m. vasario pab. duomenimis) pigiausiai aviabilietai į Angliją kainavo nuo 12,89 Eur (jau su ~3 Eur papildomu mokesčiu), brangiausiai – 289,25 Eur. Pigiausi bilietai į Londoną buvo parduodami iki skrydžio likus ~1,5–6 sav. Iš viso buvo rasti 3 tokie pat pasiūlymai. Ši paieška sufleruoja, kad bilietų palankiausia ieškoti iki skrydžio likus ne daugiau nei 1,5 mėn. Galima sulaukti ir specialių išpardavimų.

Tačiau, kaip minėta, bilietai į Angliją nuolat tai atpinga, tai pabrangsta, todėl jei pigių bilietų nepavyko rasti šiandien, užsisakykite kainų sekimo paslaugą – tiesiai į pašto dėžutę gausite naujienlaiškį apie pakitusias bilietų kainas.

Brangiausiai – 289,25 Eur – kainavo balandžio 5 d. skrydis iš Vilniaus į Londoną. Palyginimui, iš esamų skrydžių bene brangiausi siūlomi – skrydžiai į Braitoną: jų kainos prasideda nuo 369,59 Eur.

Po šalį – traukiniais

Norint geriau pažinti šalį, reikėtų rinktis keliones traukiniais. Rasti ir užsisakyti traukinių bilietus – darbas Nr. 2, jūsų laukiantis, kai jau būsite nusipirkę skrydžių bilietus. Perkant traukinių bilietus laikas – irgi labai svarbus: kuo anksčiau nusipirksite bilietus, tuo daugiau sutaupysite. Dar patrauklesnių nuolaidų gali tikėtis studentai (16–25 m.). Be to, keliauti traukiniu po šalį – patogu 1 ar 2 asmenims. Didesnei kompanijai verta pagalvoti apie automobilio nuomą.

Automobilių nuoma ir kitos keliavimo alternatyvos

Labai dažnai straipsniuose, kuriuose lyginamos skirtingo transporto Didžiojoje Britanijoje kainos, rašoma, kad automobilių nuoma – viena brangiausių alternatyvų. Tačiau per avia.lt/autonuoma sistemą nedidelį keturvietį automobilį Londone 3 dienoms galima išsinuomoti vos už 48 eurus. Paros kaina – 16 eurų, vienam keliautojui – vos 4 eurai už parą. Ir nors reikia įskaičiuoti ir kuro išlaidas, bet keliavimas viešuoju transportu atsieis tikrai brangiau, ypač jei ketinate nuvažiuoti didesnius atstumus. O kur dar patogumas!

Jei turite laiko ir mėgstate tokį keliavimo būdą, visada lieka galimybė rinktis tranzavimą. Londone patogu keliauti metro.

Kur apsistoti?

Hosteliai. Anglijoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, yra santykinai pigių hostelių, kuriuose nakvynė asmeniui kainuoja vos nuo 10 svarbų sterlingų, o gerai paieškojus galima rasti ir dar pigesnių alternatyvų.

Pigesni, o dažnai jaukesni ir mielesni – nepriklausomi hosteliai, tuo tarpu priklausantys Jaunimo hostelių asociacijai – brangesni.

Hosteliuose yra visi būtini patogumai, daugelyje jų rasite ir virtuvėles, kuriose po įspūdžių pilnos dienos galėsite pasigaminti greitą vakarienę.

CouchSurfing. Didžiojoje Britanijoje galima apsistoti ir nemokamai. Jau daugiau nei dešimtmetį veikia socialinis tinklas CouchSurfing, kuriame užsiregistravę vartotojai suteikia labai pigią ar net nemokamą nakvynę, aprodo miestą/regioną. Tiesa, registruojantis tinkle reikės sudaryt labai gero keliautojo įvaizdį: juk nepažįstamuosius įsileisti į namus – gana drąsu. Bet vis tik tai puiki galimybė norintiems sutaupyti, dar geriau pažinti Anglijos kultūrą, pagerinti kalbos įgūdžius.

Pigesnės maitinimosi alternatyvos

Pigiausiai prasimaitinti galima apsiperkant maisto prekių parduotuvėse, pavyzdžiui, „Asda“ ir „Tesco“. Dar viena galimybė, jei turėsite kur laikyti ir šildyti šaldytus produktus – „Iceland“ tinklas. Šiose parduotuvėse galima įsigyti daug šaldytų produktų pernelyg nepaploninant savo piniginės.

Pusryčiauti ir pietauti galima nedidelėse kavinukėse arba kepyklėlėse, kuriose įsigysite įvairių kepinių – nuo spurgų su džemu iki tradicinių pyragėlių su sūriu ar ką tik paruoštų sumuštinių.

Ką pamatyti?

Anglijoje gausu įspūdingų parkų, muziejų ir galerijų, kuriuos aplankyti galite neišleidę nė cento. Taip pat viešint didmiesčiuose būtina aplankyti didžiąsias katedras, rūmus ir t. t. Daugiau apie tai, ką verta pamatyti viešint Didžiojoje Britanijoje – čia: https://www.youtube.com/watch?v=hbQbaUeOkDQ

Jei keliausite po pietinę Angliją, nepamirškite užsukti ir į žaviuosius Devoną bei Dorsetą.

Taigi nuo to momento, kai skrydžių bilietai į Angliją atsidurs jūsų kišenėje, prasidės smagus kelionės planavimas ir galimybių, kaip pamatyti daugiau ir išleisti mažiau, paieškos.

 

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti