3,92/5 (balsų: 13)

Rudens savaitgalis Briuselyje: ką veikti šiame mieste?

Briuselis, Belgija
nuo 63,65 €

Turistus žavintis ir atviras Briuselis yra puikus pasirinkimas savaitgalio kelionėms. Šiam didžiausiam Belgijos miestui ne veltui suteiktas Europos Sąjungos sostinės vardas. Pigūs skrydžiai į Briuselį nėra labai dažnas reiškinys, todėl bilietai į juos išperkami vos tik apie juos praneša turizmo kompanijos ar avialinijų bendrovės. Kuo šis miestas toks išskirtinis ir kodėl čia verta užsukti rudenį?

Belgijos sostinės žavesys

Broeksel – nuo šio senovės olandų kalbos žodžio kilo Briuselio miesto pavadinimas. Į lietuvių kalbą jis galėtų būti verčiamas kaip „namai pelkėje“. Tiesa, 979 metais, kuomet miestas įsikūrė, jis tikrai skendėjo pelkėse. Miestui augant ir plečiantis vandeningos vietovės buvo sausinamos.

Dabar miestas padalintas į dvi dalis – Žemutinę, kurioje dar iki šiol gyvena darbininkai ir imigrantai, ir Aukštutinę – teritoriją, kurioje įsikūrusios pagrindinės Europos Sąjungos institucijos, kitos svarbios įstaigos.

Tai miestas, kuriame vyrauja net trys oficialios kalbos: prancūzų, olandų ir vokiečių, o apie belgišką šokoladą žino visas pasaulis. Vis dažniau rinkoje pasirodantys pigūs skrydžiai į Briuselį skatina artimiau pažinti šio miesto kultūrą.

Ką veikti ar aplankyti Briuselyje?

  • Didžioji aikštė. Daugiausiai turistų sulaukianti Briuselio vieta. Čia stovi XV amžiuje pastatyta miesto rotušė, Karaliaus namas bei gildijos namai. Aplink aikštę stovi įvairių architektūros stilių pastatai, kurie sudaro įspūdingą bendrą vaizdą. Be to ši vieta įtraukta į UNESCO saugomų pasaulio objektų sąrašą.
  • Karališkieji rūmai. Pastatas, baigtas statyti 1865 metais, laikomas gražiausiu visame mieste. Neoklasikinio stiliaus architektūra atrodo žaviai visais sezonais. Tai oficiali karališkosios Belgijos šeimos atstovų buveinė.
  • Mini Europos parkas. Aukštutinėje Briuselio dalyje parlamento kvartale įsikūręs parkas, kuriame vaizduojami žymiausi Europos pastatai masteliu 1:25. Čia taip pat stovi žymusis Atomium – maždaug 160 mlrd. kartų padidinta geležies molekulė. Iš jos vidaus atsiveria pasakiška Briuselio panorama, šalia veikia restoranas.
  • Besišlapinančio berniuko skulptūra. Ši žymioji statula dažnam yra pirma mintis, kylanti vos prakalbus apie Belgijos sostinę. Stovinti nuo 1619 metų, statula simbolizuoja Belgijos karinę narsą. Svetimų valstybių vadovai dažnai atveža savo tautinius drabužius, kuriais šis aprengiamas per didžiąsias miesto šventes. Tai jau laikoma tradicija.
  • Europos Parlamento kvartalas. Moderniausiais pastatais užpildytas miesto kvartalas. Čia stovi ir Europos parlamentas, ir jau minėtas mini Europos parkas. Norint aplankyti parlamentą iš vidaus, reikalinga išankstinė registracija.

Naudinga informacija vykstantiems į Briuselį

Trumpa informacija apie viešąjį transportą, maistą ir nakvynę, kad savaitgalis mieste būtų įsimintinas:

  • Mieste viešojo transporto infrastruktūra yra ypač gera, tad keliauti galima tiek traukiniais, tiek tramvajais, autobusais ar metro. Rekomenduotina keliauti metro, šie važiuoja dažniausiai. Visam transportui galioja vieno tipo bilietas.
  • Lankantis Briuselyje privalu paragauti tradicinių gruzdintų bulvyčių ir bent vieno iš 500 skirtingų rūšių verdamo alaus. Norintiems pavalgyti sočiau tiks vienas iš tradicinių troškinių – triušiena aluje ar su slyvomis arba belgiški sumuštiniai.
  • pigūs skrydžiai į Briuselį savaitgaliui yra dažnas turistų pasirinkimas. Norėdami sutaupyti verčiau rinkitės kambarį svečių namuose. Visgi, jei nakvynės vieta – prioritetas, viešbučio kaina gali siekti ir 100 eurų.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
el. paštas: [email protected]

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

Šiokiadieniais — 8:00-19:00
Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti