4,33/5 (balsų: 6)

Kodėl valsas siejamas su Viena, arba nacionalinis Austrijos šokis

Viena, Austrija
nuo 15,39 €

Pigūs skrydžiai į Vieną ieškomi ne tik kelionių gerbėjų, bet ir įvairių šalių kultūrą bei šokius dievinančių asmenų. Ne veltui ir valsas siejamas su Vienos miestu. Šįkart – apie tai, ką veikti šiame mieste bei Vienos valso tradicijas ir istoriją.

Kodėl valsas siejamas su Viena?

Visiems, net ir nesidomintiems šokiais, aišku, kad valsas – vienas populiariausių šokių iš visų jų rūšių. Žodis „valsas“ turi vokiškų šaknų ir yra kilęs nuo vokiečių naudojamo žodžio „Waltzen“. Šis, išvertus iš vokiečių kalbos, reiškia sukimąsi arba kelionę.

Valsas gali būti greitasis ir lėtasis. Lėtoji šokio versija priklauso britams, o štai greitoji atsirado ir buvo išpuoselėta būtent Vienoje. Ši galų gale įsitvirtino ir išpopuliarėjo ne tik aukštuomenės gretose, bet ir žemesniuose visuomenės lygiuose po Vienos Kongreso.

Ko dar nežinojote apie valsą ir jo istoriją?

Ar pagalvojote, kad pigūs skrydžiai į Vieną suteikia ne tik galimybę pažinti žavingą ir žvilgsnį prikaustančią Austrijos gamtą, bet tai pat ir elegancija persmelktą šokių kultūrą? Kelionės ne tik atveria galimybes, bet ir praplečia akiratį, skatina pažinti ir domėtis istorija.

Štai, pavyzdžiui, ar žinojote, kad valsas ilgą laiką buvo draudžiamas dėl pernelyg didelio aistringumo ir laisvų šokio judesių? Be to, su aukštuomene siejama šokio rūšis taip pat buvo laikoma visiškai netinkama dvarams, tačiau praėjus kuriam laikui, Vienos valsas įgavo pramoginio šokio prieskonių ir užkariavo visas iškilmingų pokylių sales.

Nuo šokių ir muzikos iki literatūros, arba kuo dar žavinga yra Viena?

Austrijos sostinė dažnai laikoma karalių miestu – čia vystėsi ir stipriai puoselėjami buvo ne tik šokiai, bet ir klasikinė muzika bei literatūra. Pigūs skrydžiai į Vieną pasitaiko ne taip ir dažnai, tad suskubkite ir kibkite į paieškas, o čia pateikiame dar kelias idėjas, kaip būtų galima smagiai praleisti atostogas Austrijos sostinėje, praplečiant savo kultūrinių žinių bagažą:

  • Aplankykite botanikos sodus ir pasivaikščiokite po pasakišką Austrijos gamtą;
  • Aplankykite Vienoje stūksančius Šiobruno ir Hofburgo rūmus;
  • Nepraleiskite Vienos operos;
  • Taip pat pasigrožėkite Austrijos parlamentu;
  • Būtinai pasivaikščiokite ir po Šv. Stepono katedrą.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti