4,33/5 (balsų: 6)

6 faktai, kuriuos svarbu žinoti apie Dubliną

Dublinas, Airija
nuo 43,53 €
Dažnai organizuojami pigūs skrydžiai į Dubliną – nuostabi proga pakeliauti po visuomet gyvą, spalvingą, kultūros kupiną miestą. Kelionei į Airijos sostinę verta tinkamai pasiruošti. Išsamių tyrimų nereikia – pakanka pasidomėti šiame mieste puoselėjamomis tradicijomis, išskirtiniais airių įpročiais. Pateikiame 6 dalykus, kuriuos apie Dubliną ir jo gyventojus žinoti naudinga.
 1. Religija
 2. Airija – religinga šalis. Katalikybę išpažįsta ir didelė dalis Dublino gyventojų. Kalbant apie religiją ir lankantis bažnyčiose, verta parodyti deramą pagarbą. Religinės paskirties pastatuose išjunkite mobiliojo telefono garsą, netriukšmaukite.

 3. Mandagumas
 4. Ši dorybė tiesiog įaugusi į dubliniečių kraują. Atvykėliams taip pat vertėtų pademonstruoti geras manieras. Verta padėkoti už visas paslaugas – net ir išlipant iš viešojo transporto. Taip pat gero tono ženklu laikomi arbatpinigiai taksi vairuotojams. Verta žinoti, kad kai kuriuose restoranuose taikomas 15 centų mokestis už aptarnavimą.

 5. Viešasis transportas
 6. Autobusai Dubline išsiskiria ne tik ypatingai maloniais, paslaugiais ir dėl to gerbiamais vairuotojais. Jei norite, kad pigūs skrydžiai į Dubliną būtų suderinti su komfortu, verčiau autobusų venkite – jie neretai vėluoja. Vietoje šios transporto priemonės geriau rinktis tramvajus ar taksi, keliauti pėsčiomis: atstumai tarp lankytinų objektų nėra dideli. Jei keliausite toliau traukiniu, rezervuokite bilietą iš anksto.

 7. Tautybė ir kalba
 8. Teigti, kad Airija ir Didžioji Britanija yra ta pati šalis – didžiulė klaida ir įžeidimas airiams. Airija turi savo atskirą pavadinimą – Airijos Respublika. Taip pat nevertėtų sakyti, kad airiai kalba galietiškai. Valstybinė kalba Airijoje – airių.

 9. Darbo laikas
 10. Dubline rasite neįtikėtiną daugybę barų. Jų ypatingai gausu senojoje miesto dalyje. Viešėdami šiame mieste, taip pat galite sudalyvauti alaus ar stipresnių gėrimų degustacijoje, pamatyti gamybos procesą. Tačiau barai savaitgaliais Dubline duris laiko atvertas vos iki 1 val. nakties, dalis – ir dar trumpiau. Darbo dienomis galimybės išgerti alaus sumažėja jau 23.30 val. Pasirodyti neįprastu gali ir parduotuvių darbo laikas. Nemaža dalis jų sekmadieniais nedirba arba pradeda teikti paslaugas tik po pietų.

 11. Maistas
 12. Tradiciniai airiški patiekalai – ypatingai sotūs, riebūs. Tačiau nereikėtų praleisti galimybės jų paragauti. Be to, mieste galite rasti ir šiuolaikinių kulinarinių sprendimų. Net jei maistas atrodo neįprastas, keistas, jis gali maloniai nustebinti. Paskanauti įdomu piemenėlių pyrago, žuvies kepsnio su gruzdintomis bulvytėmis, jūros gėrybių, vyniotinio su vištiena.

  Pigūs skrydžiai į Dubliną – puikus pasirinkimas tiek trumpai išvykai, tiek ilgesnėms atostogoms, aplankant ir daugiau Airijos miestų. Pasidomėję Dublino ypatybėmis ir tradicijomis, lengviau susiorganizuosite sklandžią, patogią ir įdomią kelionę.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti