4,33/5 (balsų: 6)

Vietinių patarimai keliaujantiems į Stokholmą

Stokholmas, Švedija
nuo 26,58 €

Spalvingas, jaukus, meniškas Stokholmas – populiarus pasirinkimas tiek savaitgalio išvykoms, tiek ilgesnėms atostogoms. Miesto pažinimui dažnai pasirenkami gidai. Tačiau pigūs skrydžiai į Stokholmą gali būti organizuojami ir keliaujant po Švedijos sostinę savarankiškai. Vietinių patarimai – tai, kas padės tokią pažintį su Stokholmu paversti nebrangia ir įdomia.

Kaip keliauti?

Viešojo transporto sistema Stokholme – patogi, greita. Įsigijus miesto kortelę, galima keliauti žymiai pigiau. Geriausia rinktis 1–4 autobusų maršrutus, nes jie važiuoja pro pagrindinius lankytinus objektus. Dėmesio vertas ir metro. Jį patariama išmėginti ne tik dėl patogumo, bet ir dėl ypatingai gražių požeminių stočių. Jei norite sutaupyti dar daugiau, po miestą keliaukite dviračiu arba pėsčiomis.

Kur nakvoti?

Nebrangios nakvynės vietos verta ieškoti per „AirBNB“. Čia viešnagės kaina prasideda nuo 70 €. Taip pat galite pasidairyti pigiau ar nemokamai apsistoti siūlančių vietinių – pavyzdžiui, per „CouchSurfing“ sistemą.

Įdomią patirtį už sąlyginai nedidelę kainą siūlo „Red Boat Hostel“ – valtyje įsikūręs hostelis.

Kur ir ką ragauti?

  • „Hermans“. Bufeto principu veikiantis restoranas – puikus pasirinkimas taupantiems.
  • „Meatballs for the People“. Kaip sufleruoja pavadinimas, čia rasite didžiulį legendinių švediškų mėsos kukulių asortimentą. Mėsos pasirinkimas – nuo kiaulienos iki elnienos.
  • „Östermalms Saluhall“. Šis maisto turgus alkanuosius džiugina dar nuo 1888 m. Čia galite paragauti tiek tradicinių, tiek modernių, žymių Švedijos šefų sukurtų patiekalų.
  • Bakfika. Taip vadinamos vietos, kur pateikiamas kokybiškas, virtuvės meistrų ruoštas maistas už prieinamą kainą.
  • „Vete–Katten“. Čia siūloma pasimėgauti gardžiausiais kepiniais mieste. Ši vieta puikiai tinka norintiems išmėginti „fika“ – tradicinį švedišką kavos gėrimo ritualą.
  • „Konditori Ritorno“. Retro stiliaus kavinėje galite paskanauti tradicinių švediškų patiekalų, saldžių kepinių ir taip pat pasilepinti kava.

Kur apsipirkti?

Pigūs skrydžiai į Stokholmą – šauni proga įsigyti visame pasaulyje vertinamų švediškų gaminių. Vietiniai pataria keliauti apsipirkti į „SoHo“ rajoną. Įdomiausių radinių galite rasti „Grandpa“, „Beyond Retro“, „Acne“.

Nepamirškite, kad dauguma parduotuvių duris atveria 10–11, užveria – apie 17 val. Sekmadieniais jos nedirba.

Ką įdomaus pamatyti?

Besidomintiems menu rekomenduojama būtinai apsilankyti „Moderna Museet“, „ArkDes“ ir „Sven-Harry‘s Artmuseum“. Taip pat verta nueiti į Nobelio muziejų, Karališkąją katedrą, G. Vazos bažnyčią ir muziejų. Į dalį šių objektų galite patekti nemokamai. Žiemą verta nemokamai pačiuožinėti „Kungstradgarden“ parke, vasarą – pasikaitinti paplūdimyje ar pasigrožėti „Skogskyrkogarden“ kapinėmis.

Vaikščiodami po senamiestį atkreipkite dėmesį į senųjų pastatų langus. Dalis jų – nutapyti, nes statybų metu stiklas buvo ypatingai brangi medžiaga.

Ką verta žinoti?

  • Dauguma viešųjų tualetų Stokholme – mokami, todėl verta turėti monetų po 5 ar 10 kronų.
  • Didelė dalis Stokholmo gyventojų moka anglų kalbą, tačiau praverstų mokėti ir bent kelias švediškas frazes.
  • Įsigyti butelį alkoholinio gėrimo Stokholme – iššūkis. Alkoholiu gali prekiauti tik vyriausybės leidimą turinčios parduotuvės.

Jei dairotės išskirtinės savarankiškų kelionių krypties, pigūs skrydžiai į Stokholmą – tobulas pasirinkimas. Pasidomėję vietinių patarimais, pažinsite autentišką, unikalų miestą ir sutaupysite įdomioms pramogoms.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti