Ryanair bilietai: kaip juos įsigyti pigiau ir gauti geriausias vietas?

Ryanair kompanija nuolat pateikia pigių skrydžių pasiūlymų. Tačiau tuo pačiu labai dažnai „skraidyti be rūpesčių“ reiškia „būti geriau pasidomėjus ir pasikausčius“, antraip svajonių atostogos gali greitai virsti tikru pragaru, o pigūs Ryanair bilietai – utopija. Taigi kaip, vadovaujantis keliomis paprastomis taisyklėmis, keliauti be rūpesčių?

Pigūs lėktuvų bilietai Ryanair interneto svetainėje

Visus metus Ryanair reguliariai pardavinėja tiesioginius skrydžius, kurie, atrodo, bus parduoti iškart vos pasirodę. Tačiau jei norite įsigyti pigesnių bilietų tinkamiausiu jums metu, o ne tada, kada taikoma akcija, yra vienas paprastas būdas.

Akylesni keliautojai galėjo pastebėti, kad Ryanair turi funkciją „skrydžio kreditas“, kuri veikia panašiai kaip ir pinigų grąžinimo sistema.

Turite rezervuoti viešbučio kambarį per Ryanair Rooms – tokiu būdu 5 proc. sumos galėsite susigrąžinti kaip skrydžio kreditą, kurį panaudosite būsimajam skrydžiui. Nedaug, bet pigūs lėktuvų bilietai jau savaime užtikrina santykinai nedideles išlaidas kelionėms.

Beje, gali tekti luktelėti iki maždaug 10 dienų, kol kreditas atsidurs jūsų sąskaitoje. Jį išleisti bus galima per 180 dienų (~6 mėn.).

Pigūs Ryanair bilietai ir pirmosios eilės lėktuve – įmanoma!

Kiekvienose oro linijose, norint gauti geriausias vietas lėktuve, reikia mokėti papildomai. Ne išimtis – ir Ryanair skrydžiai. Tačiau skrendant su šia oro linijų bendrove yra vienas paprastas būdas, padedantis padidinti šansus gauti vieną iš geriausių vietų. Tomas Churchas, kurio vienas pagrindinių taikinių – pigūs Ryanair bilietai – savo svetainėje latestdeals.co.uk aprašė atvejį, kai visai neseniai jam pavyko „nukauti“ vietą priekinėje eilėje neišleidus nė cento:

„Jei registruojatės internetu ir ne bet kada, o paskutiniu įmanomu momentu per atsitiktinio paskirstymo sistemą, tikėtina, kad gausite neparduotą geriausią vietą Ryanair orlaivyje.“

Prieš skrydį į Portugaliją pasinaudojęs šiuo triuku T. Churchas gavo 5A vietą, o skrisdamas atgal į Didžiąją Britaniją jis jau sėdėjo 1A numeriu pažymėtoje vietoje – ir nieko nereikėjo mokėti papildomai.

Ryanair taiko papildomus mokesčius, jei vietą lėktuve norite išsirinkti dar prieš skrydį:

  • Norint užsisakyti konkrečią vietą iš standartinių (8–15 ir 18–33 eilės), taikomas 5,99  Eur mokestis.
  • „Premium“ keleivių vietos 2 A,B,C, 3–7, 16 ir 17 eilėse kainuoja nuo 10,99 Eur.
  • Norint įsigyti bilietus pirmose – prioritetinėse – eilėse, taikomas 15 Eur mokestis. Į kainą įskaičiuotas ir pirmenybinis įlaipinimas.

Pasak T. Churcho, jo naudojamas triukas suveikia dėl to, kad kuo brangesnė vieta, tuo mažesnė tikimybė ją parduoti. Reiškia, jei registraciją atidėsite kone iki paskutinės minutės, tikėtina, kad lėktuve gausite geresnę vietą.

Ryanair klientai internetu į skrydį registruotis gali iki numatyto skrydžio likus mažiausiai 2 val. Būtent tuo metu, jei norite sėdėti vienoje iš geriausių vietų, ir turėtumėte registruotis į skrydį.

Daugiau informacijos apie Ryanair skrydžius rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=MMd96laPxAI

Domina Ryanair bilietai pigiau? Visuomet atsiskaitykite vietine valiuta

Visada mokėkite oro uosto, iš kurio skrendate, valiuta: tokiu atveju galite sutaupyti vidutiniškai apie 10 eurų. Tarkime, jei iš Lietuvos skrendate į Londoną, atsiskaitykite eurais, o ne svarais. Užsakant Ryanair skrydžius iš užsienio, bendrovė konvertuos valiutą iš vietinės į tos šalies, į kurią skrendate.

Rezultatas: suma konvertuojama daug blogesniu valiutų kursu, nei tuo metu galiojantis bankuose. Ryanair naudoja „Visa“ nurodytą valiutų kursą. Taigi Ryanair bilietai pigiau gali kainuoti net ir žinant tokias visai paprastas smulkmenas.

Kaip pigus bilietai Ryanair bendrovėje gali virsti didelėmis nenumatytomis išlaidomis?

Kai užsisakysite bilietus skrydžiui su Ryanair kompanija, nedelsdami patikrinkite, ar informaciją įvedėte teisingai ir niekur nepalikote klaidų. Jei pastebėsite klaidą, greitai kreipkitės į Avia.lt administraciją arba parašykite tiesiai į Ryanair pagalbos centrą. 

Pirmąsias 24 val. užsakius bilietus Ryanair taiko lengvatines sąlygas: pavyzdžiui, galima atlikti nedidelius pataisymus, pakoreguoti per klaidą varde sukeistas raides.

Jei norima visiškai pakeisti keleivio pavardę, tai galima padaryti ne vėliau kaip 4 val. iki skrydžio. Jei jau atlikta keleivio registracija, ją atšaukti galima už papildomą 15 eurų mokestį.

Vardus ar skrydžius galima keisti, tačiau, priklausomai nuo to, ar pakeitimus atliksite internetu, ar telefonu, ar pačiame oro uoste, ir nuo keitimų pobūdžio, kaina gali svyruoti nuo 40 iki 160 eurų. Taigi pigūs bilietai Ryanair bendrovėje – ne utopija, bet jei įvelsite klaidų ar norėsite atlikti žymesnius keitimus, teks gerokai paploninti piniginę.

Šeimos skrydis sėdint gretimose vietose

Ryanair – vienintelė skrydžių bendrovė, kurioje už tai, kad skrydžio metu galėtumėte sėdėti kartu, reikia mokėti papildomai. Sistema visiems keleiviams vietas lėktuve paskirsto atsitiktinai – visiškai bet kur.

Pagal aviakompanijos taisykles vaikai iki 12 m. turi būti sodinami kartu su suaugusiuoju – papildomai neapmokestintas vietas gali gauti ne daugiau kaip 4 vaikai. Bet, norėdamas pasirinkti šias vietas, suaugusysis pirmiausia privalo sumokėti 6 eurų mokestį, kad pirmiausia rezervuotų vietą sau.

Jei to neatliksite, savo laimę teks išbandyti jau skrydžio metu.

O iš esmės viskas – gana paprasta: kuo daugiau skraidote, tuo daugiau patirties įgyjate. O ir prisiminkite, kad nors Ryanair bilietai – vieni pigiausių, bet išlaidos dėl papildomų paslaugų gali gerokai išaugti.

 

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti