paieška balsu

Kalbėkite!

Pvz.: "Vilnius-Londonas, 2 suaugę, 1 vaikas, gruodžio 5-tą, gruodžio 20-tą"
ieškoma... atšaukti
Išskridimo data
 
Grįžimo data
1 keleivis
Suaugę
(virš 12 m.)
Vaikai
(nuo 2 iki 12 m.)
Kūdikiai
(iki 2 m.)
Rasti skrydžius
3,67/5 (balsų: 3)

Bilietai skrydžiams į Vatikaną

Vatikanas
Geriausi pasiūlymai į Vatikano miestus
Pigių kainų kalendorius

Naudingi patarimai keliaujantiems į Vatikaną (VAT)

Mažiausia savarankiška pasaulio valstybė, kurios plotas užima vos 0,44 km² – nesuklydote, jei iškart pagalvojote apie Italijos sostinės Romos vakarinėje dalyje, ant Vatikano kalvos įsikūrusią popiežiaus rezidenciją – Vatikaną. Mažiausia pasaulio valstybė neabejotinai nustebins didybe, nesvarbu, ar esate katalikas, ar išpažįstate kitą religiją. Greiti ir pigūs skrydžiai į Vatikaną – puiki galimybė pažinti mažiau nei 1000 gyventojų turinčią nykštukinę valstybę, stebinančią įspūdinga architektūra, meno palikimu, bei aplink sklandančia sakralia prabanga.

Pasiruošimas kelionei

Ypatingo pasiruošimo keliaujant į Vatikaną tikrai neprireiks. Vis dėlto, kaip ir renkantis bet kurią kitą kelionę, patariama pasirūpinti kelionių draudimu nuo traumų bei nelaimingų atsitikimų. Jei keliaujate su registruotu bagažu ir baiminatės, jog dingę daiktai gali apkartinti atostogų įspūdžius, verta apdrausti ir bagažą.

Kaip keliauti ir atsiskaityti?

Kadangi Vatikanas – nykštukinė valstybė, dėl transporto priemonių tikrai neverta sukti galvos, visus atstumus lengvai įveiksite pėsčiomis. Atkreipkite dėmesį į tai, jog Vatikanas yra Romos miesto dalis, tad, norėdami pamatyti ne tik Vatikaną, bet ir pakeliauti po Italijos sostinę, veikiausiai turėsite pasinaudoti ir viešuoju transportu. Miesto metro važiuoja kasdien kas 7-10 minučių, o metro bilietai Romoje – vieni iš pigiausių Europoje. Žinoma, galite naudotis autobusais, tramvajais, išsinuomoti automobilį, keliauti taksi ar dviračiu – galimybių tikrai daug.

Atsiskaityti už prekes ir paslaugas galite eurais. Tai – oficiali valiuta. Vatikane naudojami eurai su Vatikano simbolika. Šalis turi savo banką, kurio bankomatai – su instrukcijomis lotynų kalba – tai bene vieninteliai tokie bankomatai pasaulyje. Vatikano ekonomika – taip pat unikali. Ją sudaro iš viso pasaulio tikinčiųjų pervedamos lėšos, pašto ženklų, monetų, turistinių suvenyrų pardavimas, bilietų į muziejus bei leidinių pardavimas. Vidutinis pagalbinių darbininkų (kurių yra apie 3000, visi jie gyvena ne Vatikane) užmokestis – panašaus lygio kaip ir Romoje. Maisto kainos tiek parduotuvėse, tiek kavinėse taip pat beveik nesiskiria nuo Romos.

Papildoma informacija:

 • Vatikanas priklauso kitai laiko juostai, nei Lietuva – GMT + 2, tad skrisdami ten laikrodžius turėsite atsukti valanda atgal.
 • Nors, kaip ir pačioje Italijoje, Vatikane kalbama itališkai, tačiau čia nesunkiai susikalbėsite ir anglų kalba.
 • Atstumas nuo mūsų šalies sostinės Vilniaus iki Vatikano – 2252 kilometrai.
 • Ką rinktis lauktuvėms?

  Draugams bei artimiesiems kolekcionieriams drąsiai galite parvežti lauktuvių, kuriomis jie galės papildyti savo sukauptas kolekcijas – Vatikanas turi savo pašto ženklus bei euro monetas, kurių emisija – mažiausiai Europoje. Kelionę tiek jums, tiek artimiesiems primins mielos smulkmenos – šventintas bažnytinis kryželis, paveikslėlis ar kitas suvenyras su popiežiaus ar Vatikano simbolika.

  Pasinaudokite proga ir tuo, jog vos už kelių žingsnių – Italijos sostinė Roma. Italija garsi savo virtuve, tad gardūs itališki sūriai bei vynai (kurių ši šalis pagamina daugiausiai pasaulyje) – geriausios lauktuvės.

  Pigių kainų kalendoriuje į Vatikano miestus pateikiamos pigiausios per 48 val. rastos kainos, kurių galiojimas gali būti pasibaigęs.

  Norėdami sužinoti ar kaina dar galioja bei skrydžio detales, paspauskite ant dominančios kainos.

  Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

  įmonės kodas: 110437597
  PVM mokėtojo kodas: LT104375917
  adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
  el. paštas: [email protected]

  Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

  Šiokiadieniais — 8:00-19:00
  Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

  Naujienų prenumerata

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

  Prenumeruoti