4,33/5 (balsų: 6)

Ko galbūt nežinojote apie Odesą?

Odesa, Ukraina
nuo 54,56 €

Odesa – Ukrainos kurortas, daugelį žavintis galimybe pailsėti prie Juodosios jūros. Tačiau šis miestas įdomus ne vien šiuo privalumu. Pigūs skrydžiai į Odesą – puiki proga pasigrožėti išskirtine architektūra ir gausiu kultūriniu palikimu. Įtakos šio miesto augimui turėjo skirtingų tautybių atstovai. Jų kultūrinius ženklus galite matyti ir šiandien.

Įdomybių kupina miesto istorija

Geografinė Odesos padėtis – tokia gera, kad neįkurti miesto čia buvo tiesiog neįmanoma. Viskas prasidėjo 1794-aisiais, Rusijos imperatorės Jekaterinos II-osios dėka. Ji nusprendė, kad ši Juodosios jūros pakrantės dalis – puiki vieta uostui. Pamažu Odesa plėtėsi, ir XIX a. ji buvo ketvirtasis pagal dydį Rusijos imperijos miestas.

Tačiau tam, kad uostamiestis išaugtų, pirmiausia reikėjo didžiulių lėšų. Imperatorei mirus, jos sūnaus Pavelo I-ojo siųsta parama mįslingai pradingo valdininkų kišenėse. Stebėdamas tokias keistenybes, valdovas atsisakė planų plėsti miestą. Tuomet nelamingi Odesos gyventojai priėmė originalų sprendimą – nusiųsti Pavelui I-ajam 4 000 pačių gardžiausių graikiškų apelsinų. Dovana paliko tokį stiprų įspūdį, kad finansavimas buvo padvigubintas.

Tokiu būdu susikūrė pirmieji kultūriniai ryšiai. Tačiau graikai – ne vieninteliai, turėję įtakos Odesos sėkmei. Per visą miesto istoriją kurortui unikalumo suteikė ir rusai, lietuviai, žydai, prancūzai bei italai.

Didelės žymių kitataučių žmonių dalies garbei Odesoje šiandien stovi paminklai. Jei norite patyrinėti kitų kultūrų ženklus, pigūs skrydžiai į Odesą – nepakeičiama galimybė.

Garbingieji žmonės ir skirtingų tautų pėdsakai

Odesoje gausu skulptūrų ir paminklų. Kitų šalių gyvenojų įtaką taip pat galima atpažinti žvelgiant į pastatus, architektūrinius elementus, pasidomėjus žymių asmenų kilme. Žemiau – keturi dėmesio verti paminklai.

 1. Paminklas graikiškiems apelsinams
  Jis skirtas minėtai istorijai įamžinti. Patys vietiniai kūrinį vadina itin šmaikščiai – „Tegyvuoja kyšis“. Paminklą rasite netoli Žvanetskio bulvaro.
 2. Paminklas prancūzui kunigaikščiui de Rišeljė
  Šis žymus asmuo ypač prisidėjo prie ekonominės miesto sėkmės. Apie jį pasakodami Odesos gyventojai dažnai sako: „Mūsų kunigaikštis“. Paminklą puikiajam miesto valdytojui rasite netoli Potiomkino laiptų.
 3. Paminklas A. Puškinui
  Žymusis rusų tautybės rašytojas Odesoje atsidūrė pirmojoje XIX pusėje. Jam dedikuotas ne tik paminklas, muziejus, bet ir visa gatvė – būtent joje ir rasite kūrėjo atvaizdą.
 4. Paminklas bendram ruso ir žydo kūriniui
  Daugeliui puikiai žinomas filmas „12 kėdžių“ sukurtas pagal romano tuo pačiu pavadinimu motyvus. Jei pigūs skrydžiai į Odesą – jūsų planuose, šį paminklą tikrai rekomenduojame. Žavią bronzinę kėdę galite pamatyti miesto sode.
Atskirai pristatyti verta ir dar kelis žmones, gyvenusius, besimokiusius, kūrusius Odesoje. Tai:
 • S. Koroliovas, rusų mokslininkas, padėjęs į orbitą pakilti pirmajam kosminiam laivui, pilotuotam J. Gagarino;
 • Vitalijus Gračevas–Vitas, žymus latvių kilmės dainininkas;
 • S. Eizenšteinas, žydų kilmės režisierius, filmo „Šarvuotis Potiomkinas“ kūrėjas.

Šiandien beveik 1 milijoną siekiančios Odesos populiacijos dalimi yra ir atvykėliai iš Afrikos, Kinijos, Turkijos, kitų šalių. Juos ir tūkstančius turistų vilioja tiek pramogos prie Juodosios jūros, tiek puiki ekonomika ir galimybės mokytis, tiek nuostabi europietiškų tradicijų architektūra. Pigūs skrydžiai į Odesą išties verti dėmesio, jei pasigrožėti miestu, kurį kadais išgelbėjo apelsinų siunta, norite ir jūs.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti