paieška balsu

Kalbėkite!

Pvz.: "Vilnius-Londonas, 2 suaugę, 1 vaikas, gruodžio 5-tą, gruodžio 20-tą"
ieškoma... atšaukti
Išskridimo data
 
Grįžimo data
1 keleivis
Suaugę
(virš 12 m.)
Vaikai
(nuo 2 iki 12 m.)
Kūdikiai
(iki 2 m.)
Rasti skrydžius
4,48/5 (balsų: 21)

Pigūs skrydžiai į Rovaniemį nuo 285,35 €

Atidaryti pigių kainų į Rovaniemį kalendorių

Orai Rovaniemyje

dabar
Broken clouds
-8°C
vėjas: pietrytų, 0,3 m/s
drėgnumas: 99%
spaudimas: 1017 mm
gruodžio 1 d.
Overcast clouds
-12°C
gruodžio 2 d.
Overcast clouds
-17°C
gruodžio 3 d.
Overcast clouds
-18°C

Rovaniemis – Kalėdų Senelio namai ir žiemos pramogų sostinė

Tik nesakykite, kad niekada nesvajojote sutikti tikro Kalėdų Senelio? Jis laukia jūsų visus metus Suomijos Laplandijos sostinėje Rovaniemyje, vos 10 kilometrų atstumu nutolusiame nuo poliarinio rato. O kur dar daugybė žiemos pramogų ir neužmirštamų nuotykių tiek mažiems, tiek dideliems.

Kaip keliauti?

Nors Rovaniemyje labai slidu, ir čia leidžiasi iš viso pasaulio keleivius gabenantys lėktuvai. Iš oro uosto miestą pasieksite taksi arba nuomotu automobiliu, tačiau toliau verta rinktis kitus kelionės būdus, paliksiančius daugybę įspūdžių – šunų kinkinius arba sniegomobilius.

Ko paskanauti?

Šaltojo Rovaniemio gyventojai mėgsta valgyti šilumą teikiantį maistą. Todėl norėdami susipažinti su tradicine virtuve, užeigoje padavėjo paprašykite poronkaristys – tai tikro šiaurės elnio kumpis, patiekiamas su bulvių koše ir grybų arba bruknių padažu. Mėgstantiems paukštieną patiks riekko – snieginės putpelės kepsnys. Taip pat neužmirškite paragauti raudonos žuvies, laplandiško sūrio bei pasilepinti vienu brangiausių desertu pasaulyje, gaminamu iš Suomijoje vešiančių tekšių. Tikėtina, kad samiai pasiūlys ir iš šių uogų (taip pat spanguolių ar šaltalankių) pagaminto gardaus likerio.

Ką pamatyti?

Kad ir kiek Jums metų, pirmiausia skubėkite pamatyti Kalėdų Senelio. Šalia jo rezidencijos veikia kavinė, suvenyrų parduotuvėlė, pašto kontora, įrengta ekspozicija apie Kalėdų papročius, veikia nykštukų kalvė ir mėlynakių haskių parkelis.

Iškart po to laukia Arktikum muziejus, supažindinantis su gyvenimu Šiaurėje – mirusiomis kalbomis, gyvenamaisiais nameliais-jurtomis, šiauriečių istorija. O jeigu Rovaniemyje atsiradote žiemą, būtinai apsilankykite žėrinčiame ledo skulptūrų sode, iš kurio galėsite išsiųsti atvirlaiškį geriausiam draugui.

Ką nuveikti?

Ką veikti Rovaniemyje, kai Kalėdų Senelis aplankytas ir miestas apžiūrėtas? Pasivažinėkite šunų kinkiniais, kurie džiugina keliautojus nuo lapkričio iki pat balandžio, o jeigu sezonas pasibaigęs, aplankykite haskių fermą su daugybe nuostabių, šiaurėje nepamainomų, keturkojų. Vasaros mėnesiais taip pat galite pasirinkti neįtikėtiną upių kruizą po vidurnakčio saule – taip, juk tai laikas, kai šiame krašte nesutemsta.

Ir niekada neužmirškite, kad Laplandijos sostinė - ideali vieta stebėti šiaurės pašvaistes. Jeigu atvykote rudens ar žiemos mėnesiais, nepraleiskite įstabaus spalvų žaismo tamsiame danguje, kurio niekur daugiau nepamatysite.

Visi maršrutai, kuriais siūlomi pigūs skrydžiai į Rovaniemį

Klauskite, komentuokite, dalinkitės

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
el. paštas: [email protected]

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

Šiokiadieniais — 8:00-19:00
Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti