4,33/5 (balsų: 6)

Paryžiaus simbolis – Eifelio bokštas

Paryžius, Prancūzija
nuo 77,73 €

Ar jau išsirinkote savo kelionės datą į meilės miestu vadinamą Prancūzijos sostinę? Pigūs skrydžiai į Paryžių parduodami bent kartą per sezoną, todėl sau tinkamą laiką tikrai rasite. Jau galite pradėti planuoti savo išvyką, nes mes paruošėme trumpą ir naudingą atmintinę besiruošiantiems keliauti į šį nuostabų ir romantišką miestą. Kaip ir kada buvo pastatytas Eifelio bokštas, įdomūs faktai bei kiti, Jūsų apsilankymo verti Paryžiaus miesto objektai.

Trumpa Eifelio istorija

Miesto vizitine kortele laikomas Eifelio bokštas ant Paryžiaus žemės Marso laukuose išdygo 1889 metais. Pavadinimas buvo suteiktas bokšto projektuotojo Gustavo Eifelio garbei. Šio istorinio paminklo statyboms prireikė šiek tiek daugiau nei 2 metų, o per tą laikotarpį buvo sunaudota 2,5 milijono kniedžių ir beveik 20 tūkstančių geležies luitų.

Iš tiesų, buvo numatyta, kad statinys bus tik laikinas ir iš pradžių tai buvo tiesiog miesto parodos, mininčios Prancūzijos revoliucijos šimtmetį, dalis. Po 20 metų buvo planuota jį tiesiog perkelti. Tačiau bokštas ilgainiui taip prigijo, kad tapo simboliniu miesto ir visos šalies paminklu. Šiomis dienomis Eifelio bokštas yra ne tik turistų gausiai lankoma vieta, bet ir savotiškas simbolis įsimylėjėliams. Tuo lengva įsitikinti metų pradžioje, kai prieš Šv. Valentino dieną pigūs skrydžiai į Paryžių yra graibstyte išgraibstomi.

Įdomūs faktai apie Eifelio bokštą:

  1. Iš tiesų Eifelio bokšto projektas buvo pateiktas Barselonos miestui, tačiau ispanai jo atsisakė.
  2. Eifelio bokšto vertė siekia 400 milijardų eurų ir tai yra bene 4 kartus daugiau už Romos Koliziejų.
  3. Daugelis paryžiečių pačioje pradžioje bokšto nekentė ir manė, jog šis tik gadina viso miesto įvaizdį.
  4. Eifelio bokšto aukštis lyginamas su maždaug 80-ties aukštų pastatu.
  5. Užkilus į pačią bokšto viršūnę matomumas giedru oru gali siekti net 60 kilometrų atstumą.

Ką dar vertėtų pamatyti lankantis Paryžiuje?

Kai turite galimybę pakeliauti ir pastebite, kad siūlomi pigūs skrydžiai į Paryžių – nedvejokite ir pasinaudokite proga praleisti smagią viešnagę romantiškajame Europos mieste. Čia aplankyti tikrai yra ką – ne tik Eifelio bokšto viršūnę. Į kelionės maršrutą įtraukite pačias žymiausias miesto vietas tokias, kaip Triumfo arka ar Paryžiaus katedra. Pateikiame kelis rekomenduojamus objektus, į kuriuos verta užsukti:

  • Luvro muziejus. Žymiausių menininkų darbai, maždaug 100 000 eksponatų, apimančių kiekvieną laikotarpį, žymioji Mona Liza ir dar daugiau, slypi būtent šiame muziejuje. Rekomenduojama bilietus pirkti iš anksto internetu, tai leis išvengti didelių eilių prie įėjimo.
  • Monmartras. Bohemiškas ir ypač menininkų mėgstamas Paryžiau rajonas, po kurį kiekvieną pirmadienį ir šeštadienį vedamos nemokamos ekskursijos. Šiame rajone taip pat stovi Šv. Širdies bazilika, žymusis Mulen Ružas, Vincento Van Gogo namas ir dar daugiau.
  • Disneilendas. Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų mėgstama pramogų vieta, animacinių filmukų herojų ir įspūdingų atrakcionų rojus. Čia rasite visko: nuo princesių iki siaubo kambarių. Disneilendas yra vieta, kuri leidžia sugrįžti į vaikystę.

Vykite į Paryžių ir pasijuskite šio didingo miesto dalimi!

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti