paieška balsu

Kalbėkite!

Pvz.: "Vilnius-Londonas, 2 suaugę, 1 vaikas, gruodžio 5-tą, gruodžio 20-tą"
ieškoma... atšaukti
Išskridimo data
 
Grįžimo data
1 keleivis
Suaugę
(virš 12 m.)
Vaikai
(nuo 2 iki 12 m.)
Kūdikiai
(iki 2 m.)
Rasti skrydžius
3,79/5 (balsų: 14)

Pigūs skrydžiai į Ulan Batorą nuo 729,37 €

Atidaryti pigių kainų į Ulan Batorą kalendorių

Orai Ulan Batore

dabar
Clear sky
-19°C
vėjas: vakarų, 0,3 m/s
drėgnumas: 71%
spaudimas: 1031 mm
gruodžio 1 d.
Few clouds
-18°C
gruodžio 2 d.
Scattered clouds
-18°C
gruodžio 3 d.
Scattered clouds
-16°C

Ulan Batoras – raudonasis Mongolijos stepių didvyris

Klajoklių sostinė Ulan Batoras yra loginė priešprieša, kurios nepamiršta nė vienas ją išvydęs keliautojas. Į Mongolijos centrą reikia vykti pasiruošus viskam. Mažiau nei prieš šimtą metų miestas pervadintas didžiojo revoliucionieriaus Damino Suchė–Batoro garbei. Tačiau iš jo niekas neištrynė įspūdingų budistinių, kiniškų, mongoliškų Urgos, Churės ar Kuluno ženklų.

Kaip keliauti?

Jei norite patekti į eklektiška stepių ir modernybės dvasia alsuojantį miestą, leiskitės tarptautiniame Čingischano oro uoste. Tuomet iki kelionės tikslo jus skirs 18 kilometrų. Atstumą galite įveikti autobusu, taksi. Ulan Batoro gatvėmis taip pat galite keliauti taksi. Alternatyva – miesto autobusai, troleibusai ir mikroautobusai. Kelionė jais yra iššūkis, tačiau tai gali pavirsti į tikrą nuotykį.

Ko paskanauti?

Klajoklių šalies sostinėje galite paragauti pikantiškų Mongolijos virtuvės patiekalų. Ulan Batoras pasiruošęs sugriauti maisto derinimo taisykles. Tradiciniai stepių gyventojų patiekalai – bansh, buuz ir khuushur, pyragėliai su arkliena, jautiena. Mėgstama ir garuose virta aviena su daržovėmis (har–hog), koldūnai. Iš kumelių, kupranugarių, avių ar ožkų pieno gaminamas sūris, skanaujamas su medumi, kumysas, varškė.

Prie arbatos patiekiama pieno žievelė, pagaminta kaitinant skirtingų rūšių pieną. Pati arbata – ne mažiau egzotiška: balinta pienu, sviestu, pagardinta druska, kepintais miltais arba paskrudintais lašiniais. Paragaukite ir paprastesnio alkoholinio gėrimo shimiin arkhi, pagaminto iš fermentuoto kumelių pieno.

Ką pamatyti?

Ulan Batoras per 4 šimtmečius iš budistų vienuolių centro tapo demokratinės respublikos dalimi. Mieste iki šiol išliko kinų, sovietų valdymo žymės. Budizmo laikotarpio reliktai saugomi Budos vienuolyne (Choijin Lama). Pagrindinė dabartinė miesto šventykla – Gandano vienuolynas.

Ulan Batoro centre stūkso paminklas didžiajam tautos didvyriui. Tarp sovietinių, vakarietiškų statinių rasite Nacionalinį istorijos, Gamtos istorijos muziejus, teatrą ir universitetą, valstybinę biblioteką.

Ką nuveikti?

Mongolijos sostinėje kasmet vyksta sporto šventė, kurioje galite pamatyti stipriausius imtynininkus, šaudytojus iš lanko, lenktynes žirgais. Pačiame mieste ir už jo sustatytos jurtos: iš arčiau apžiūrėti mongolų buitį visai nesunku.

Lauktuvių žemiausiomis kainomis galite rasti Juodajame turguje. Už miesto plyti Gobio dykuma. Kai Ulan Batoras apžiūrėtas, kelionė į ją – puiki mintis tolesniam spalvingosios Mongolijos pažinimui.

Visi maršrutai, kuriais siūlomi pigūs skrydžiai į Ulan Batorą

  Klauskite, komentuokite, dalinkitės

  Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

  įmonės kodas: 110437597
  PVM mokėtojo kodas: LT104375917
  adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
  el. paštas: [email protected]

  Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

  Šiokiadieniais — 8:00-19:00
  Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

  Naujienų prenumerata

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

  Prenumeruoti