Lėktuvų bilietai: patarimai, kaip sutaupyti ieškant skrydžių 2020 m.

Daugelyje kelionių lėktuvų bilietai sudaro didžiausią kelionės išlaidų dalį, ypač jei skrydžiai – transatlantiniai. Ir visainesvarbu, ar esate pigių skrydžių medžiotojas, ar, neišleidę tūkstančių, norite pakeliauti su šeima: pigūs bilietai paskatins jau dabar pradėti planuotis atostogas, arba atvirkščiai: reguliariomis kainomis parduodami bilietai atostogų planus gali įšaldyti neribotam laikui. Jei skrydis per brangus, tikriausiai ir toliau ieškosite, ieškosite, ieškosite... 

Ir vis dėlto interneto platybėse kasdien galima rasti tūkstančius įspūdingomis kainomis parduodamų lėktuvų bilietų. Ne išimtis – ir Avia.lt, kur dažnai pasitaiko specialių pasiūlymų, kai lėktuvų bilietai kainuoja vos nuo 9,99 Eur.

Tad kaip ieškoti pigiausių skrydžių bilietų? Kaip nebūti keliautoju, kuris už bilietus visuomet sumoka daugiau, nei turėtų? 

Domina pigūs lėktuvų bilietai? Tuomet ignoruokite mitus

Ieškant pigių skrydžių visų svarbiausia – žinoti, kad nėra vieno slapto triuko, kuris visuomet suveiktų ir padėtų nusipirkti pačius pigiausius bilietus. Internete galime rasti begalę informacijos ir patarimų, kaip įsigyti pigius bilietus, tačiau teisinga – tik dalis jos. Dažnai patarimai būna ne tik netikslūs, bet net ir klaidinantys.

Metų metus perrašomi tie patys patarimai ir net nepasigilinama, kas per tuos metus pasikeitė. Pasaulis nestovi vietoje – viskas tobulėja akimirksniu, todėl 2020-ųjų kontekste gali netikti taisyklės, galiojusios 2019 metais, jau nekalbant apie 2010-uosius ar 2012-uosius ir t. t. 

Štai keli mitai, kurie 100 proc. neteisingi:

  • Antradieniais (ar be kurią kitą nurodytą konkrečią dieną) lėktuvų bilietų tikrai nenusipirksite pigiau. 
  • Nėra jokių įrodymų, kad, naudojantis inkognito režimu, būtų išfiltruojami pigesnių skrydžių pasiūlymai (nors, žinoma, išbandyti nepakenks).
  • Negalite numanyti, kokius kainų pasiūlymus ir kokiose svetainėse kuri oro linijų bendrovė pateiks. 
  • Nėra tikslios datos ir konkretaus laiko, kada užsakomi pigūs lėktuvų bilietai. 

Skrydžių bendrovės naudoja pažangius kainodaros algoritmus, padedančius nustatyti kainas ir vykdyti pardavimus pagal metų laiką, keleivių paklausą, orus, tuo metu vykstančius renginius ar festivalius, paros laiką, konkurentų kainas, degalų kainas ir t. t. Vadinamieji triukai praktiškai nebeveikia. Sistemos yra per daug išmanios. 

Tiesa, viename tinklaraštyje, išnagrinėjus skrydžių įvairiais mėnesiais kainas, buvo pastebėta, kad bilietų kainas lemia mėnuo: pigiausi bilietai – sausio mėn. Vasario ir kovo mėn. jų kainos kyla, po to stabilizuojasi. Vasaros mėnesiais skrydžių kainos būna apylygės ir ženkliau nukrenta rugsėjį. Po to lėktuvų bilietai vėl ima brangi, kol piką pasiekia gruodžio mėn. Po to metams prasidėjus ciklas kartojasi iš naujo. Pigiausių ir brangiausių bilietų vidurkio skirtumas – 135 $. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Būkite lankstūs pasirinkdami savo kelionės datą ir skrydžio laiką

Lėktuvų bilietų kainos šiek tiek skiriasi priklausomai nuo savaitės dienos, metų laiko, tačiau jos ženkliai išauga artėjant Kalėdoms, Naujiesiems metams, Velykoms, o dabar dar – ir per mokinių atostogas, ypač jei skrendama populiariausiais atostogų maršrutais. Pastebima, kad rugpjūčio mėnesį lėktuvų bilietai būna brangesni nei pavasarį: tai visuotinis atostogų mėnuo, ypač Europoje. Taip pat žiemą iš Lietuvos pigiai nuskrisite į Maltą, Kiprą ar Ispanijos šiaurinėje dalyje esančius miestus, tačiau kur kas daugiau teks pakloti už skrydį į Egiptą – žiemą visi keliauja ten, kur šilta. 

Kitaip tariant, jei norite skristi ten, kur tuo metu norės skristi ir kiti, tada jūsų bilietai kainuos kur kas brangiau. 

Jei įmanoma, stenkitės neprisirišti prie datos. Jei šiemet trūks plyš norite nuskristi į Paryžių, vykite pavasarį arba rudenį, kai meilės mieste lankosi mažiau turistų, o ir bilietai automatiškai pigesni. Domina pigiausi lėktuvo bilietai į Paryžių liepą ar rugpjūtį? Na, tada belieka palinkėti sėkmės jų ieškant! Žiemą ketinate skristi į Havajus? Vėlgi belieka tik palinkėti sėkmės arba ruoštis stipriai paploninti piniginę. 

Ne visi gali atostogauti ir atostogų darbe pasiimti kada panorėję: vieniems tiesiog be šansų ištrūkti rudenį ar žiemą, kitiems – atvirkščiai: pavasarį arba vasarą. Tačiau yra darboviečių, kuriose visiškai nesvarbu, ar atostogų pasiimsite sausio, ar birželio mėnesį. Tad jei esate iš pastarųjų laimingųjų, pirmiausia įsigykite lėktuvų bilietus, tada parašykite atostogų prašymą, o ne atvirkščiai. Kuo mažiau lankstumo datų atžvilgiu, tuo mažesnė tikimybė, kad rasite pigų skrydį.

Domina nebrangūs lėktuvo bilietai? Tada geriausias sprendimas – skristi ne sezono metu

Kad pigiausių bilietų neįsigysite antradieniais, tai faktas, bet lėktuvo bilietai pigesni skrendant savaitės viduryje, o ne savaitgalį. Daugelis žmonių keliauja per laisvadienius, tad tuo metu skrydžių bendrovės pakelia bilietų kainas. 

Pigesnių bilietų taip pat pavyks rasti, jei skrisite po neseniai pasibaigusių ilgesnių atostogų, anksti ryte arba vėlai vakare, nes tuo metu keliauti nori mažiau žmonių (tai susiję su papildomomis išlaidomis, pavyzdžiui, taksi, viešbučiu ir kt., o, be to, kam patinka anksti keltis?). 

Trumpiau tariant, net ir viena diena gali padėti sutaupyti kelis šimtus eurų.

Būkite tikri: skrydžių bendrovės savo kalendoriuose raudonai apsibraukusios švenčių, mokinių atostogų, svarbiausių sporto renginių ir festivalių datas, tad tuo metu atitinkamai padidina kainas. Jei neprisirišite prie datų, sutaupysite nemažai pinigų. 

Pigūs lėktuvo bilietai ir lankstumas renkantis kelionės kryptį 

Jei jau negalite laisvai rinktis skrydžio datos, tai bent jau būkite lankstesni rinkdamiesi skrydžio kryptį. 

Pavyzdžiui, mūsų svetainės pagrindiniame puslapyje rasite skrydžių kryptis ir pigiausius pasiūlymus. Spauskite ant Pigūs skrydžiai – visi pasiūlymai >. Tuomet galėsite rinktis pigiausius skrydžius. Paspaudus ant pasirinkto miesto pasiūloma daugiau pigių skrydžių datų. 

Kartais kažkodėl esame nusiteikę prieš vienus miestus ir apie juos kaip atostogų kryptį net nepagalvojame. Tarkime, daugelis trumpų pavasario ar rudens atostogų metu nori aplankyti Romą, tačiau net nepagalvoja apie kitus įspūdingus miestus, pavyzdžiui, Eilatą Izraelyje: lėktuvų bilietai abiem kryptimis kainuoja beveik identiškai. 

Pasižvalgę po pigių skrydžių kalendorių rasite miestų, apie kuriuos niekada nebūtumėte pagalvoję. 

Kai norite rasti skrydžių viena kryptimi ir labai konkrečiu laiku, skrydžių rezervavimo sistemos gali pasiūlyti net ir labai aukštas kainas: tokiais atvejais pigūs lėktuvo bilietai neegzistuoja. Tačiau jei tik nebūsite prisirišę prie idėjos „Šiemet būtinai noriu aplankyti Niujorką liepos 4-ąją“ (kai amerikiečiai mini vieną pagrindinių švenčių – JAV nepriklausomybės dieną), staiga jums atsivers visas pasaulis ir nustebsite pigių skrydžių pasiūla. 

Pigios skrydžių bendrovės – puiki alternatyva didžiosioms skrydžių kompanijoms. Sutaupyti galima, nes keleiviai gauna įvairių privilegijų. Kita vertus, uždirbama iš papildomų paslaugų ir mokesčių. Pavyzdžiui, iš pakartotinio įlaipinimo kortelės išdavimo, pamiršus atlikti registraciją internetu, gabenant sporto, slidinėjimo įrangą ar dviračius, viršijant bagažo svorio limitus ir t. t. 

Todėl jei renkatės pigių skrydžių bendroves, įsitikinkite, kad susumavus bilieto kainą ir visus papildomus mokesčius kaina neviršys didesnių kompanijų ekonominės klasės bilietų kainos.

Tiesioginiai ir netiesioginiai skrydžiai 

Jei visuomet ieškote patogaus skrydžio, ne visada galite tikėtis mažiausių kainų. Pavyzdžiui, kartais pigiau skristi iš Vilniaus į Londoną, o tada į Amsterdamą arba iš Vilniaus į Varšuvą, o iš jos – į Stambulą ir t. t., o ne iš Vilniaus tiesiogiai į Amsterdamą ar Stambulą. Ypač tai galioja tolimiems skrydžiams, pavyzdžiui, į JAV, Pietų Ameriką, Aziją, Australiją, Afrikos valstybes. 

O, be to, iš Lietuvos oro uostų skrendama tik į populiariausių šalių didmiesčius, tad neišvengiamai tenka skristi su persėdimais. Tačiau labai dažnai kitos sistemos automatiškai parenka persėdimo šalį. Tarkime, gal nuskristi į Indonezijos salyną pigiau ne iš Varšuvos, bet iš Londono arba atvirkščiai? 

Taip pat gan ženkliai gali skirtis skrydžių į skirtingus šalies miestus kainos. Tad pasidomėkite, koks atstumas tarp miestų: gal pigiau skristi į didesnį miestą ir mažesnįjį pasiekti traukiniu? 

Dar vienas patarimas, kuriuo jau esame dalinęsi ankstesniuose straipsniuose – jei renkatės du atskirus skrydžius, tarp jų turėtų būti bent 3 val. pertrauka. Jei pirmasis skrydis buvo atidėtas ilgiau nei 3 valandoms, galite tikėtis kompensacijos. 

Tiesa, norint sutaupyti renkantis netiesioginius skrydžius, prireiks įdėti daugiau darbo, pasižvalgyti po žemėlapius, domėtis, išsišniukštinėti, kas ir kaip. Tačiau jei pavyks sutaupyti bent kelis šimtus eurų, laikas ir pastangos atsipirks. 

Pigiausi lėktuvų bilietai – užsisakius naujienlaiškius

Pigių skrydžių medžiotojai paprastai užsisako didžiausių pigių skrydžių paieškų platformų naujienlaiškius. Užsisakę naujienlaiškį, kasdien ar pasikeitus kainoms gausite aktualiausią informaciją tiesiai į el. pašto dėžutę. Gal 99 pasiūlymuose ir nerasite dominančio pasiūlymo, bet 100-asis gali būti tas, kurio jums reikia. 

Dažniausiai pigiausi lėktuvų bilietai parduodami tik ribotą laiką, pavyzdžiui, 24 val., o juk skrydžių kasdien tikrai neieškome – tai būtų per didelė prabanga. Todėl lėktuvų bilietų rezervacijų sistemų naujienlaiškiai padės nepraleisti dėmesio vertų pasiūlymų. 

Mūsų svetainėje taip pat galima užsiprenumeruoti naujienas (pačioje svetainės apačioje dešiniau yra skiltis „Naujienų prenumerata“). Taip pat ieškant skrydžių konkrečia kryptimi yra galimybė sekti kainas (laiškus sistema automatiškai siunčia kas 12,24 val. ar tik kainai pasikeitus). 

Pigiausi lėktuvo bilietai: pasinaudokite studentiškomis nuolaidomis 

Veikiausiai dėl didesnės rinkos perkant lėktuvų bilietus daug nuolaidų studentams pritaikoma JAV. JAV studentai skraido net 20–30 proc. pigiau. 

Europoje nuolaidas studentams ir jaunuoliams iki 26 m. plačiausiai taiko Lufthansa ir Air Norvegian bendrovės, nors pigiausi lėktuvo bilietai net ir akcijų metu kainuoja pigiau nei bilietai su studentiškomis nuolaidomis. 

Taip pat šiek tiek sutaupyti studentams padeda bendrovės Ryanair ir Wizzair. Tiesa, yra šiokių tokių apribojimų. 

Wizzair taiko grupines nuolaidas jaunuoliams iki 25 metų (1–2 asmenys iš grupės gali būti ir vyresni). 20 proc. nuolaida skrydžiui pritaikoma tik tokiu atveju, kai skrenda ne mažesnė nei 11 asmenų grupė. 

Ryanair bendradarbiauja su Erasmus studentų tinklu (ESN), tad Erasmus studentai turi užsiregistruoti svetainėje ESNcard.org, sulaukti unikalaus ESN kortelės numerio, o po to susikurti paskyrą Ryanair tinklalapyje ir įsigyti bilietus. Visi, tai padarę, 8 pasirinktiems skrydžiams gauna 15 proc. nuolaidą bei kiekvieną kartą tų 8 skrydžių metu gali nemokamai skraidintis 20 kg bagažo. 

Jei esate studentas, prieš perkant bilietus visada derėtų pasidomėti, ar jums nepriklauso kokia papildoma nuolaida. 

Lėktuvų bilietai: akcijos

Jei lėktuvų bilietams akcijos tam tikrų skrydžių metu rasti nepavyksta, taupykite kitu būdu: kaupkite taškus, užsisakykite nuolaidų korteles, pasinaudokite partnerystės programomis ir t. t. 

Dar prieš rinkdamiesi bilietus pasidomėkite galimybe kaupti taškus, pasinaudoti partnerystės pasiūlymais ar įsigyti nuolaidų korteles. Aktyvūs šių programų naudotojai užsidirba nemokamus skrydžius, nemokamai apsistoja viešbučiuose, taip pat gali pigiau pasinaudoti vežėjų („Bolt“ ar“Uber“) paslaugomis, gali nemokamai lankytis įvairiuose renginiuose, patekti į specialius oro uostų laukiamuosius ir naudotis kitomis privilegijomis.

Net jei ir skraidote retai, vis tiek verta pasidomėti nuolaidų ir partnerystės programomis, kaupti taškus: tai nieko nekainuoja, o naudą, nors ir nedidelę, tikrai pajusite. Pasaulyje yra nemažai keliautojų, kurie, susirinkę reikiamą kiekį taškų, skraido nemokamai (angl. Travel hacking). 

Wizzair turi specialią lojalumo programą „WIZZ Discount Club“. Jos dalyviai kaskart pirkdami bilietus sutaupo po 10 Eur, gauna -5 Eur nuolaidą registruotam bagažui. Be to, privilegijos galioja ir bendrakeleiviams. Ši paslauga – mokama ir metams kainuoja 39,99 Eur. Paslauga skirta ne vien tik skraidantiems daug ir dažnai: jei skrendama dviese, skrydžių į abi puses metu jau galima sutaupyti 40 eurų (vien tik bilietams) arba 60 eurų (40 Eur bilietams + 4 x 5 Eur bagažo mokesčiams).

Pirkite bilietus atskirai 

Jei keliaujate su draugais ar šeima, vieno užsakymo metu nepirkite kelių bilietų. Iškart perkant 3 ar 4 bilietus kai kurios sistemos pateikia aukščiausias kainas, tad išleisite didesnę sumą. Pavyzdžiui, jei ieškote bilietų 4 asmenų šeimai, sistemos dažniausiai randa 4 gretimas vietas lėktuve ir automatiškai tokie bilietai bus brangiausi. Pavyzdys: atskiro bilieto A sėdynėje kaina gali būti ~200 eurų, B ir C vietos gali kainuoti ~300 Eur, o D –~400 Eur. Iškart ieškant 4 gretimų vietų gali būti skaičiuojama aukščiausia kaina, t. y. 400 Eur už kiekvieną bilietą. Kainų skirtumas – išties didelis, tai reiškia dideles papildomas išlaidas. 

Dėl to visuomet geriau pirkti atskirus bilietus. Vėliau, registruodamiesi į skrydį, galėsite pasirinkti gretimas vietas ir sėdėti visi drauge. Ir net jei tektų sėdėti atskirai, dėl kelių šimtų sutaupytų eurų pasiaukoti verta.

Kada pigiausi lėktuvų bilietai?

Labai dažnai keleiviai domisi,  kada pigiausi lėktuvų bilietai? Čia galioja paprasta taisyklė: bilietus užsisakykite anksti, bet ne pernelyg. 

Kuo arčiau išvykimo data, tuo didesnės bus kainos. Tačiau skrydžių bendrovės, atsižvelgdamos į paklausą, kainas didina arba mažina. Nepatariama laukti iki paskutinės minutės, tačiau įsigyti bilietų iki skrydžio likus pusmečiui taip pat neverta (na, nebent kaina – tikrai labai maža). Kaip rodo Avia.lt specialistų patirtis, geriausias laikas įsigyti bilietus – 6–8 sav. iki skrydžio arba ~3 mėn. skrendant į kitą šalį sezono metu.

Kai rasite prieinamą kainą – tiesiog rezervuokite bilietus: dėl kelių sutapytų eurų neverta valandų valandas ieškoti dar geresnio pasiūlymo. O ir kartais laukiant dar geresnės kainos galiausiai tenka mokėti daugiau, nes bilietai už geriausią kainą greitai išgraibstomi. Deja, lėktuvai – ne guminiai: turėkite tai omenyje. 

Daugiau patarimų, kaip 2020 metais ieškoti pigių bilietų, rasite čia: https://www.youtube.com/

Taigi jei jūsų taikinys – pigūs lėktuvų bilietai, turite būti lankstūs ir kūrybingi. Geriausiems pasiūlymams surasti prireiks šiek tiek pastangų ir laiko, tačiau pastangos bet kokiu atveju atsiperka. Žinoma, bilietų kainas reikia vertinti adekvačiai: laukdami bilietų po 1 ar 9,99 Eur galite apskritai niekur neiškeliauti. Tokių kainų dėl augančių skrydžių bendrovių išlaidų pasitaiko vis rečiau. Pigių bilietų paieškoms taip pat neverta kasdien skirti kelių valandų. Avia.lt, padedanti taupyti laiką ir pinigus, nuolat surūšiuoja geriausius ir pigiausius skrydžių pasiūlymus ir klientams siunčia naujienlaiškius. Tad jums belieka išsirinkti, kur skrisite, ir mėgautis akimirkomis lankant jau pažintas ar naujas šalis. 

 

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304
el. paštas: info@avia.lt

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

10:00-19:00 — Šiokiadieniais
09:00-13:00 — Savaitgaliais / švenčių dienomis

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti