Kelionių planai po karantino - ruoštis galime jau dabar

Lietuvoje yra labai populiarios kelionės į užsienį su automobiliu. Be abejo, jos buvo labai populiarios iki koronaviruso protrūkio. Dabar toks laisvalaikio praleidimo būdas yra kiek apribotas. Tačiau virusas atslūgs, žmonės pasiskiepys ir vėl bus galima laisvai keliauti ne tik po Europą, bet ir visą likusį pasaulį. Jeigu jūs norite, kad po pandemijos pavyktų patogiai ir smagiai keliauti į užsienį su automobiliu, perskaitykite straipsnį ir sužinosite, kaip leistis į geriausias atostogas užsienyje su savo automobiliu.

Suplanuokite maršrutą bei nakvynės taškus

Savaime suprantama, kad beveik niekas nevažiuoja „belenkur“. Turi būti aiškus kelionės tikslas. Dažniausiai jais tampa slidinėjimo kurortai Alpėse ar koks nors žavus miestelis, pavyzdžiui Amalfio pakrantėje Italijoje. Kad ir kur ruošiatės keliauti, būtinai paskirkite vieną ar dvi dienas maršruto planavimui. Pasirūpinkite tuo, kad pakeliui aplankytumėte visas jus dominančias lankytinas vietas bei turėtumėte, kur pailsėti. Su nameliu ant ratų pakanka žinoti parkavimui tinkamas vietas, bet keliaujantys įprastu automobiliu turėtų nusižiūrėti viešbučius ir/ar motelius pakelėje.

Elektromobilių savininkai dar turi ieškoti įkrovimo stotelių.

Pasirūpinkite transporto priemone bei pasiruoškite spręsti problemas kelyje

Svarbiausias įrankis jūsų kelionėje – automobilis. Turite būti užtikrinti, kad visos kelionės metu jis jūsų nenuvils ir nepaves. Net, jeigu ir nutiktų kažkas nenumatyto, pvz., sprogtų padanga, pasibaigtų tepalas, išsikrautų akumuliatorius ar panašiai, turite būti pasiruošę problemą spręsti čia pat, vietoje.

Prieš ilgesnę kelionę verta automobilį nuvežti į autoservisą, kad būtų atlikta nuodugni jo apžiūra, pakeistos visi komponentai, kurie jau pasiekę savo tarnavimo pabaigą. Patys galite apžiūrėti padangas ir, reikalui esant, įsigyti naujas, nes pernelyg smarkiai sudėvėtos padangos kelią pradūrimo pavojų. Padangas automobiliui galima įsigyti ir internetu. Spauskite ant nuorodos ir įsigykite geromis kainomis - https://www.varle.lt/padangos-automobiliams/. 

Galiausiai, bagažinėje reikėtų turėti domkratą, rato pakeitimui reikalingų įrankių, tepalo ir atsarginį ratą. 

Pilnai pasveikite

Keliauti niekada nepatartina, kai karščiuojate arba nesate pilnai pasveikę. Dabartinė pandemija parodė, kaip greitai liga gali plisti, tačiau net ir kai saugojatės, nesmagu, nuvykus į gražią vietovę prasikankinti su temperatūra, svaigstančia galva ar streikuojančiu žarnynu. Kad ir prisideda papildomų išlaidų, geriau keliones atidėti tol, kol pilnai pasveiksite nuo ligų. Sergantis kelionės draugas taip pat tampa galvos skausmu savo šeimos nariams ar kompanionams, nes jo arba jos retai negalima palikti vienų ir tada visų kelionė žlunga. Negadinkite laiko sau ir kitiems bei pasveikite prieš leisdamiesi į rimtą išvyką.

Apsirūpinkite kelionės draudimu

Nors geriausia yra tada, kai jo visai neprireikia, tačiau kelionės draudimas yra beveik būtinas tada, kai keliaujate slidinėti. Traumos tokiuose kurortuose yra labai dažnos ir parsigauti tūkstantį ar daugiau kilometrų su rimtu patempimu, plyšimu ar lūžiu – menkas juokas. Jeigu nebuvo pasirūpinę atitinkamu draudimu, gali būti, kad išlaidos gydymui ir reabilitacijai gerokai kirs per turimas santaupas. Elkitės protingai ir prieš važiuodami į kokį nors egzotišką kraštą, pasirūpinkite tuo, kad būtumėte apsidraudę. 

Vaistai bei pirmoji pagalba

Daug kalbame apie sveikatą bei mediciną, tačiau tai yra pačios svarbiausios mūsų kasdienybės sritys. Jeigu kelionėje kažkas nutinka, reikia turėti priemones, su kuriomis galėsite pagerinti savo savijautą ar sumažinti traumos padarinius. Pirmosios pagalbos vaistinėlėje turėtų būti tvarsčiai, pleistrai, inhaliatorius, spiritas ir būtiniausi vaistai. Labai tinka ir šaldantis tepalas/gelis. Vaistus, pagal poreikį, susidėkite į vaistinėlę, kuri būtų prie jūsų. Jeigu einate į už 100m esančią parduotuvę arba viešbučio apačioje esantį restoraną, jos neštis tikrai nebūtina, tačiau kai vykstate į kalnus arba keliaujate per mišką su dviračiu, tikrai apsimoka ją turėti po ranka. 

Dviratis ir kita kelionių įranga

Keliauti be dviračio, į kokį nors egzotišką kraštą tikrai būtų nuodėminga. Dar geriau, jei tas dviratis yra elektrinis (tokį išsirinkti galite šioje nuorodoje). Su pastarojo tipo dviračiu ne tik, kad daugiau nuvažiuosite, bet mažiau pavargsite bei daugiau pamatysite. Tad tai - be galo naudinga investicija.

Galima sakyti, kad bet kurioje pasaulio šalyje, kad ir kur beatsidurtumėte, yra nuostabių taškų ir vietų, kurias verta pamatyti. Tačiau automobiliu prie jų neprivažiuosi, o pėsčiomis eisi labai ilgą laiką, dėl to verta įsigyti dviratį, kuris padeda pasiekti atokesnius kampelius ir neprarasti labai daug laiko.

Pinigai

Pinigai kelionėje yra ne tik privalumas, bet ir didelė rizika. Grynieji pinigai yra dažniausiai vagiamas dalykas, todėl su jais reikia elgtis labai protingai. Reikėtų išsikeisti adekvačią sumą, pavyzdžiui trejoms dienoms ir ją laikyti arti savęs, tačiau keliose skirtingose vietose. Niekada nesinešiokite didelės sumos grynais vienoje vietoje, atsiskaitykite ir kortele, jeigu jūsų neslegia valiutos konvertavimo mokesčiai.  Atsitikus nenumatytiems nesklandumams, pinigų gali prireikti sugrįžti namo - įsigyti lėktuvų bilietus ar kelionei autobusu.

Avia.lt priklauso UAB "Baltic Clipper"

įmonės kodas: 110437597
PVM mokėtojo kodas: LT104375917
adresas: Laisvės al. 61-1, Kaunas, LT-44304, Lietuva
el. paštas: [email protected]

Pagalba ir informacija telefonu (8 5) 249 09 09:

Šiokiadieniais — 8:00-19:00
Savaitgaliais / švenčių dienomis — nedirbame

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti