Kodėl verta rinktis Air Baltic skrydžius verslo klase?

Skrisdami svetur, lietuviai bene dažniausiai lėktuve renkasi ekonominės klasės vietas. Daugelis net nėra skridę verslo klase, tad neįsivaizduoja, kad net ir lėktuve galima mėgautis aukščiausio lygio komfortu. Tiesa, nors vienų ir kitų bilietų kainos skiriasi gana ženkliai, turbūt nerasime nė vieno, kuris būtų nepatenkintas pačia paslauga ir aptarnavimu.

Straipsnyje labiausiai orientuosimės į kompanijos Air Baltic skrydžius verslo klase, bet aptarsime ir kitų kompanijų skrydžių ypatumus bei privalumus.

Air Baltic bilietai: pagrindiniai skirtumai tarp ekonominės ir verslo klasės

AirBaltic kompanija ekonominės klasės vietas dar yra suskirsčiusi į Basic ir Premium. Premium bilietai suteikia daugiau galimybių: pavyzdžiui, oro uoste nereikia mokėti 35 Eur dydžio registracijos mokesčio (turint Basic bilietą ši paslauga kainuotų 35 Eur), taip pat suteikiama skrydžio keitimo garantija (turint Basic bilietą ši paslauga papildomai atsieitų dar 19,99 Eur).

Pasirinkusiems verslo klasės vietas galima turėti po 2 rankinio bagažo krepšius ir po 2 lagaminus registruotame bagaže – taigi, net dvigubai daugiau bagažo. Skrendant ekonomine klase registruotasis bagažas, priklausomai nuo pasirinkto bilieto tipo, gali būti apmokestinamas papildomai.

Įsigijusiems Air Baltic bilietus skrydžiui verslo klase nekainuoja įprasta ir sparčioji registracija, galima nemokamai gabentis sporto įrangą, laukti verslo klasės laukiamajame, lėktuve nemokamai teikiama maitinimo paslauga, pasikeisti vardą ir pavardę, kelionės datą ir laiką, taikoma skrydžio keitimo garantija, galimas skrydžio atšaukimas su grąžinamąja išmoka bei nemokamas skrydžio atšaukimas ligos atveju. Taip pat beveik visais atvejais gretima vieta būna tuščia, tad keleiviai gali dar geriau atsipalaiduoti.

AirBaltic bilietai: kainos

Tačiau reikėtų žinoti, kad verslo klasės bilietai yra mažiausiai 2 kartus brangesni nei bilietai skrendant ekonomine klase. Bet daugeliu atvejų didesnė kaina atsiperka su kaupu: aptarnavimo lygis – pats aukščiausias. Pasirinkus skrydį verslo klase, sutaupoma daug laiko, o ir nereikia mokėti už visus išvardytuosius privalumus. Palyginimui, skrendant ekonomine klase ir užsisakant daugybę papildomų paslaugų, AirBaltic bilietai susumavus visas mokamas paslaugas gali kainuoti labai panašiai.

Labai dažnai manoma, kad skrydžiai verslo klase skirti tik verslininkams ar biurų darbuotojams. Tai mitas: šio tipo skrydžius vis dažniau renkasi keliautojai, skrendantys su mažais vaikais. Jiems nereikia laukti eilėse, jie pirmi ir patenka į lėktuvą, ir iš jo išlipa, ir tai anaiptol ne vieninteliai privalumai.

Įmonės „The Brooks Group“ vadovas ir prezidentas Jebas Brooksas dalijasi savo atsiliepimu apie skrydį AirBaltic verslo klase: https://www.youtube.com/watch?v=buzmLwaUqxE

Air Baltic skrydžiai verslo klase: išskirtinis komfortas

Skrendantieji ekonominės klasės vietose labai dažnai skundžiasi, kad lieka mažai vietos kojoms, o ir sėdynės, jei reikia ištverti ilgesnį skrydį – labai ne ypač patogios.

Pasirinkus skrydžius verslo klase dėmesį iškart patraukia patogios sėdynės, dažnai primenančios net ne sėdynes, o patogius fotelius. AirBaltic verslo klasės keleiviai iš po staliuko gali išsitraukti pagalvėlę ir pledą ir skrydžio metu maloniai nusnūsti.

Kompanijos Air Baltic skrydžiai verslo klase bene labiausiai išsiskiria keleivių maitinimu: vietoje laukiamo tradicinio sumuštinio patiekiama karštų patiekalų, kurie kokybe, skoniu ir išvaizda nenusileidžia geruose  restoranuose patiekiamam maistui. Beje, naudojami ne plastikiniai, bet gražūs tautiniais motyvais puošti indai, duona, bandelės dažniausiai patiekiamos pintuose krepšeliuose. Taigi skrydžių bendrovę galima pagirti už gamtos tausojimą beveik nenaudojant plastikinių indų ir išskirtinį dėmesį maisto kokybei.

 

 

 

Taip pat vienas didžiausių AirBaltic skrydžių verslo klase privalumų – neriboti gėrimai: tiek vanduo ar gaivieji, tiek ir alkoholiniai. Tiesa, dar keleiviai gali būti sutinkami ir su vadinamuoju „welcome drink“: tai įvairūs toje šalyje ar regione gaminami limonadai, vietinių vaismedžių sultys ar tiesiog paskanintas vanduo.  

AirBaltic skrydžiai ir pramogos oro uostuose

Naujausiuose AirBaltic kompanijos orlaiviuose Airbus A220-300 sumontuoti specialūs monitoriai, rodantys lainerio maršrutą, buvimo vietą, atvykimo laiką, skaičiuojantys nuskristus kilometrus, fiksuojantys temperatūrą tiesiai už orlaivio lango ir t. t. Labai dažnai skrydžių kompanijos verslo klasės keleiviams siūlo išbandyti virtualias pramogas: pažiūrėti filmą, pasiklausyti muzikos ar net pažaisti žaidimą. Skrydis pralekia akimirksniu, tai ir vienas būdų pamiršti skrydžio baimę, jei ji bent kiek kamuoja.

Kai kuriuose oro uostuose verslo klasės keleivių laukiamieji vadinami verslo klasės klubais. Tai erdvės, kuriose keleiviai gali atsipalaiduoti ar papramogauti. Pavyzdžiui, pabuvę Stambule įsikūrusiame kompanijos „Turkish Airlines“ klube juokauja, kad čia esant paprasta prarasti laiko nuovoką ir net pražiopsoti skrydį: čia taip pat, kaip ir lėktuve, dosniai vaišinama maistu ir gėrimais, girdisi gyvai grojančio pianisto melodijos, galima pažaisti golfą, palenktyniauti radijo bangomis valdomomis mašinėlėmis ir t. t. Air Baltic verslo klientų laukiamieji Vilniuje ir Rygoje sparčiai vejasi užsienietiškuosius verslo klasės klubus.

Taigi, skrydžiai verslo klase padeda puikiai nusiteikus vykti į verslo susitikimus ir sugrįžti iš jų, pasitikti atostogas arba pratęsti atostogų akimirkas laukiant lėktuvo ir jau skrendant namo.

Naujienų prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę savo el.pašte sekite geriausius skrydžių pasiūlymus.

Prenumeruoti